Kâhin Serenatları I Güzel İnsanlar, Sarp Dakni

08 Mart 2022

kahin seranatları

Yarına Notlar sergisinde yer alan, dansçı ve koreograf Amrita Hepi’nin Kâhin Serenatları projesi kapsamında, müzik profesyonelleri ile dinleyenleri harekete geçmeye teşvik eden çalma listeleri hazırladık. Serinin ikinci çalma listesi Sarp Dakni’nin hazırladığı "Güzel İnsanlar". 

Üç hafta boyunca her Çarşamba saat 16.00’da yayınlanacak Kâhin Serenatları,uzakta da olsak beraber hareket edebilmek için bir çağrı.

Herkesi saat 16.00’da bu çalma listesini beraber dinlemeye davet ediyoruz.

Amrita Hepi Kâhin Serenatları’nda iş birliği yaptığı kişileri, dinleyenleri harekete geçmeye teşvik eden çalma listeleri hazırlamaya davet ediyor. Pandemi, arkadaşlarımızdan, ailemizden, toplumdan ve işyerlerimizden uzak kaldığımız bir dönemde internetin ve ücretsiz sosyal medya platformlarının insanlar arasındaki bağlantıyı sağlama işlevlerini ön plana çıkardı. Kâhin Serenatları’ndaki çalma listeleri dinleyicileri, her bir listenin yayınlandığı ortak deneyimlenen ana aktif olarak katılmaya, diğerleriyle bağlantı kurmaya ve başkalarının da o anda hareket etmelerini sağlamaya teşvik ediyor.

Dansın fizikselliği ve müziğin duyusal özellikleri, kapanmanın yalıtıcı koşullarına karşı gelen veya ondan sonra yeniden bağlantı kurmanın yollarına işaret eden bir bedenlenme deneyimi sunuyor. Eğer pandemi gelecekte var olmanın ve yaşamanın farklı yollarını tahayyül etme yolunu açtıysa, Kâhin Serenatları da ortak küresel toplumumuzu nasıl yeniden tahayyül edebileceğimize dair sanatsal bir yanıt sunuyor ve birbirimize bağlılığımızın önemini yeniden teyit ediyor.

Sarp Dakni Hakkında 

Editör, müzik yazarı ve DJ. 1975, Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi'nde Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi eğitimi aldı. Hayatının odağında her daim müzik dinlemek var. Barınaktan evlat edindiği ve hayatına aniden giren Pöti'yle köpeklerin dünyasına adım attı. 10 yılı aşkın süredir Tanış Onunla projesiyle terk edilmiş köpeklerin tedavileri ve yuva bulmaları üzerine çalışıyor. Dört köpeği ile Ayvalık'ta 130 yıllık neo klasik bir taş evde yaşıyor.

Kâhin Serenatları I İki Elli, Kübra Uzun

Kâhin Serenatları I İki Elli, Kübra Uzun

Yarına Notlar sergisinde yer alan, dansçı ve koreograf Amrita Hepi’nin Kâhin Serenatları projesi kapsamında, müzik profesyonelleri ile dinleyenleri harekete geçmeye teşvik eden çalma listeleri hazırladık. Serinin ilk çalma listesi Kübra Uzun’un hazırladığı "İki Elli".

Kâhin Serenatları | Güneşe Serenatlar, Kornelia Binicewicz

Kâhin Serenatları | Güneşe Serenatlar, Kornelia Binicewicz

Yarına Notlar sergisinde yer alan, dansçı ve koreograf Amrita Hepi’nin Kâhin Serenatları projesi kapsamında, müzik profesyonelleri ile dinleyenleri harekete geçmeye teşvik eden çalma listeleri hazırladık. Serinin son çalma listesi Kornelia Binicewicz’in hazırladığı "Güneşe Serenatlar".

Sıçan Kabilesi  <br> Sim Chi Yin

Sıçan Kabilesi
Sim Chi Yin

Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor.