Öğretmenler Gününe Özel Çevrimiçi Sergi Turları

24 Kasım 2021

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 24 Kasım 2021 tarihinde, tüm disiplinlerden öğretmenlere Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Koleksiyon Sergileri’ne yönelik çevrimiçi sergi turları düzenliyor. 

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisi, Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu Kahve Molası sergisi, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisini çevrimiçi ortamda rehberli tur ile gezen öğretmenler, sergilerdeki eserler hakkında bilgi ediniyor. Katılımcılar, Pera Müzesi koleksiyon ve süreli sergilerine yönelik öğretmenlere özel olarak müfredata uygun hazırlanan öğretmen rehber kitapçıklarını derslerinde nasıl kullanabileceklerini, öğrencilerine sergileri nasıl gezdirebileceklerini ve farklı yaş gruplarına yönelik etkinlikleri keşfediyor.

24 Kasım

19.00 Kahve Molası Çevrimiçi Sergi Turu

19.45 Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar Çevrimiçi Sergi Turu

20.30 Ağırlık ve Ölçü Sanatı Çevrimiçi Sergi Turu

Kahve Molası Çevrimiçi Sergi Turu

Kahve Molası Çevrimiçi Sergi Turu

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar Çevrimiçi Sergi Turu

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar Çevrimiçi Sergi Turu

Ağırlık ve Ölçü Sanatı Çevrimiçi Sergi Turu

Ağırlık ve Ölçü Sanatı Çevrimiçi Sergi Turu

Sonsuz bir ihtimal olarak Mavi

Sonsuz bir ihtimal olarak Mavi

Yves Klein’ın mavi pigmentlerini akla getiren bir rengin perdeyi boylu boyunca kapladığını düşünün. Neredeyse 80 dakika boyunca mavinin tonlarında en ufak bir oynama olmasa bile, zihnimiz durduğu yerde durmuyor. Sabit bir maviliğe ne kadar uzun süre bakabiliriz? Mavi tonlar titreyerek, kendi gölgelerini yaratarak bize oyunlar oynamaz mı? Maviden gözlerimiz kamaşmaz mı?

Antalya’nın Yetiştirdiği Genç Sanatçılar

Antalya’nın Yetiştirdiği Genç Sanatçılar

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

Deli Kralın Huzuruna Kabul

Deli Kralın Huzuruna Kabul

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor. Sanatçının, Osmanlı’nın İngiltere’ye gönderdiği ilk elçi Yusuf Agah Efendi yorumlarını, her ay Pera Müzesi Blog’undan takip edebilirsiniz.