Yarıyıl Tatili Atölyeleri

24 - 26 Ocak 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 24 Ocak - 26 Ocak 2023 tarihleri arasında, Yarıyıl Tatili Atölyeleri kapsamında hem yüz yüze hem de çevrimiçi sergi turları ve atölyeler düzenliyor.

7-17 yaş aralığındaki katılımcılar için müzede yüz yüze gerçekleşecek etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan sergi turunun ardından sergiler kapsamında çeşitli atölyeler düzenleniyor.

Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi ve Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergilerine paralel atölyelerde; sergi temalarından hareketle yaratıcı okuma ve yazma, görsel hikâye anlatımı gibi tekniklerle kolaj, hikâyeleştirme, resim ve arkeolojik kazı çalışmaları yapılıyor. 

Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden alınabilir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

24 Ocak

10.30 Arkeo-kurgu: Hikâye Yazımı

13.00 Kaz, Çıkar, Yorumla!

25 Ocak

10.30 Kaz, Çıkar, Yorumla!

13.00 Arkeo-kurgu: Hikâye Yazımı

26 Ocak

11.00 Hikâyemi Resimliyorum

14.00 Hikâyemi Resimliyorum

#VideoPopPera Özel Bir Sergi Turu

#VideoPopPera Özel Bir Sergi Turu

Pera Müzesi Instagram hesabını bir günlüğüne  “Bu Bir Aşk Şarkısı Değil” sergisi proje yöneticileri Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley’e emanet ettik!

Portmantoda Olağan Dedikodular

Portmantoda Olağan Dedikodular

 Dört bölümlük “Söylenen Şeyler” yazı serisinin ikinci bölümde evin portmantosunda yolları kesişen eşyaların dedikodusuna kulak misafiri oluyoruz…

Bergman’da Yüzler/ Aynalar/ İllüzyonlar

Bergman’da Yüzler/ Aynalar/ İllüzyonlar

Şöyle bir proje hayal edin: Birisi çıkıp, Bergman filmlerinde, perdede yüzlere yakın plan yapılan dakikaları saysın, sonra da bu sayıyı onun tüm filmlerinin süresine oranlasın. Benim hissim o ki, ortaya hiç de azımsanamayacak büyüklükte bir oran çıkacaktır.