Renkler, Sorular, Aksiyon!
Babalar Günü’ne Özel Oyun Tasarımı

Pera Öğrenme

21 Haziran 2020

Pera Müzesi Öğrenme Programları Babalar Günü kapsamında “Renkler, Sorular, Aksiyon” isimli bir oyun tasarımı etkinliği sunuyor. Bu masa oyununu çocuklar ve babalar yaratıyor ve tüm aile birlikte oynayabiliyor.

Babalar Günü’nü tüm ailenin hep beraber oynayabileceği bir masa oyunuyla kutluyoruz. Çocuklar ve babalar önce bu masa oyununu kâğıt, kalem vb. malzemeler kullanarak hazırlıyor. Bitiş karesine ilk ulaşanın kazandığı oyunda koleksiyonlarımızdan ilhamla hazırlanmış soru kartları ve harekete davet eden aksiyon kartları da var.

Pera Öğrenme ekibi; çocukları ve babaları, birlikte tasarladıkları oyunu sosyal medyada #PeraÖğrenme etiketiyle paylaşmaya davet ediyor!

Malzemeler
Beyaz Kağıt (en az 50x50cm büyüklüğünde)
Makas
Rengarenk Keçeli Kalemler
Turuncu Karton
Yeşil Karton
El İşi Kağıdı (iki farklı renkte)
Bant

Web Sitemizden İndirebileceğiniz İçerikler
Oyun kuralları
Adım adım oyun hazırlama kılavuzu
Soru kartları içerikleri
Sorularla ilgili görseller
Aksiyon kartları içerikleri

İndirmek için tıklayın!

Niko Pirosmani

Niko Pirosmani

“İsimsiz bir Mısır freski, bir Afrika putu ya da bir Girit vazosu: Pirosmani’nin işleri bunların arasında sayılmalı. Onu gerçekten algılayabilmenin tek yolu bu… Bir Pirosmani görünce, insan Gürcistan’a inanç duymaya başlar.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Kendine Ait Bir Saha

Kendine Ait Bir Saha

Pera Film Altın Madalya: Sporda Kadın programı kapsamında 5Harfliler ile bir yazı dizisi sunuyor. Kendilerini; “kadın gündeminin peşinde, bağımsız bir internet sitesi” diye tanımlayan 5Harfliler bizim için hazırladıkları ilk yazılarında Yeni Nesil Kraliçeler: Bir Zanzibar Futbol Öyküsü belgeselini ele alıyor. Serinin bu ilk yazısı Denzi Deng’in kaleminden!