Güneş Sonrası

  • 16 Aralık 2022 / 20.00
  • 17 Aralık 2022 / 15.00
  • 23 Aralık 2022 / 20.00

netmen: Charlotte Wells
Oyuncular: Paul Mescal, Frankie Corio, Francesca Corio, Celia Rowlson-Hall
Birleşik Krallık, ABD, 2022, 102', DCP, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı  

İskoç yazar ve yönetmen Charlotte Wells’in olağanüstü çıkış filmi Güneş Sonrası, umut dolu bir büyüme hikayesi ile silinmez bir iz bırakan dokunaklı ve samimi bir aile portresini yan yana getiriyor. 

11 yaşındaki Sophie (Frankie Corio), 90’lı yılların sonunda gösterişsiz bir tatil köyünde sevgi dolu ve idealist babası Calum ile (BAFTA ödüllü Paul Mescal, Normal People) geçirdiği günlerin keyfini çıkarır. Sophie ergenlik dünyasına adım atmaya hazırlanırken Calum da hayatının babalık dışındaki kısımlarında zorluklarla mücadele eder.

Charlotte Wells’in duygusallığıyla büyüleyen olağanüstü çıkış filminde Sophie, babasının bildiği ve bilmediği yönlerini bağdaştırmaya çalışırken babasıyla yaptığı son tatile dair yirmi yıllık anıları, ilişkilerinin güçlü ve hüzünlü bir portesine dönüşür.

Özel Gösterim: Güneş Sonrası

Güneş Sonrası

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Sergey Parajanov Anlatıyor

Sergey Parajanov Anlatıyor

“Olabilecek en kötü hapishane koşullarıyla karşılaştığımda, bir seçim yapmak zorunda olduğumu anladım: ya dibe vuracaktım ya da bir sanatçı olacaktım.”