Güneş Sonrası

  • 16 Aralık 2022 / 20.00
  • 17 Aralık 2022 / 15.00
  • 23 Aralık 2022 / 20.00

netmen: Charlotte Wells
Oyuncular: Paul Mescal, Frankie Corio, Francesca Corio, Celia Rowlson-Hall
Birleşik Krallık, ABD, 2022, 102', DCP, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı  

İskoç yazar ve yönetmen Charlotte Wells’in olağanüstü çıkış filmi Güneş Sonrası, umut dolu bir büyüme hikayesi ile silinmez bir iz bırakan dokunaklı ve samimi bir aile portresini yan yana getiriyor. 

11 yaşındaki Sophie (Frankie Corio), 90’lı yılların sonunda gösterişsiz bir tatil köyünde sevgi dolu ve idealist babası Calum ile (BAFTA ödüllü Paul Mescal, Normal People) geçirdiği günlerin keyfini çıkarır. Sophie ergenlik dünyasına adım atmaya hazırlanırken Calum da hayatının babalık dışındaki kısımlarında zorluklarla mücadele eder.

Charlotte Wells’in duygusallığıyla büyüleyen olağanüstü çıkış filminde Sophie, babasının bildiği ve bilmediği yönlerini bağdaştırmaya çalışırken babasıyla yaptığı son tatile dair yirmi yıllık anıları, ilişkilerinin güçlü ve hüzünlü bir portesine dönüşür.

Özel Gösterim: Güneş Sonrası

Güneş Sonrası

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

1963 ile 1966 yılları arasında Andy Warhol, New York sanat çevresinden çeşitli kişilerin film portreleri üzerinde çalıştı. 

Sergey Parajanov Anlatıyor

Sergey Parajanov Anlatıyor

“Olabilecek en kötü hapishane koşullarıyla karşılaştığımda, bir seçim yapmak zorunda olduğumu anladım: ya dibe vuracaktım ya da bir sanatçı olacaktım.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı.