Işığı Yitirmek

  • 1 Aralık 2023 / 20.00
  • 7 Aralık 2023 / 19.00

Yönetmen: Kurt Weston
Birleşik Devletler, 2023, 8', DCP, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı 

Işığı Yitirmek, bir enfeksiyon nedeniyle görme yetisini kaybetmiş uzun süreli bir AIDS hastası olan sanatçının bu dünyada kalmak için verdiği acı savaşı anlatıyor. Deneysel bir otoportre olan video, körlüğün, uzun süreli HIV enfeksiyonunun ve onlarca yıllık antiretroviral ilaç tedavisinin kümülatif etkilerini yansıtarak sanatçının bedeninin çözülmesini ve parçalanmasını betimliyor. 

Bu filmin gösterimleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır.

Buradayım!

Kalp Üfürümleri

Buradayım!

AID$’li Çocuk

Buradayım!

Benim Yaptığım Yatak

Buradayım!

Yaşlı Adam / Hasta Adam / Haykırış

Buradayım!

Işığı Yitirmek

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

“Sönüp gitmektense yanıp kül olmak daha iyidir”

“Sönüp gitmektense yanıp kül olmak daha iyidir”

1962’de fluxus hareketinin önde gelen üyelerinden Philip Corner, Piano Activities (Piyano Etkinlikleri) başlıklı bir performans sırasında yaptıklarıyla ciddi müzik çevrelerinde büyük olay yaratmıştı.

Charlotte Wells’ten Bir Not

Charlotte Wells’ten Bir Not

Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.