Karşınızda, Desmondo Ray!

  • 6 Ekim 2021 / 19.00
  • 20 Ekim 2021 / 19.00

Yönetmen: Steve Baker
Oyuncular: Shari Sebbens, Romy Poulier, Luisa Prosser, Jack Henry
Avustralya , 2017, 6 bölüm, 45', HDD, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı

Desmondo Ray'in foyası meydana çıkıyor. Desmondo, çok konuşulan tanışma videosuna kimsenin yanıt vermemesinin yarattığı hayal kırıklığının ardından kendini, dünyanın öbür ucundaki küçük Forgotten Falls kasabasının eteklerindeki harabe bir apartmanda tek başına yaşarken bulur. Film ekibi Desmondo'nun belgeselini çekerken evinin nasıl yandığının gizemine ve yangından ağır yanıklarla kurtulan dul babasının durumuna ilişkin hazin sırları da öğrenmeye çalışırlar. Onlar derine indikçe Desmondo da hiçbir şeyin ona zarar veremeyeceği kendi hayal dünyasında o kadar derine iner. Ancak kendinden emin bir genç kadın Desmondo'ya çıkma teklif ettiğinde dünyası alt üst olur ve birdenbire flört basamaklarını tırmanmak zorunda kalır. Desmondo büyük randevusunun ardından aşkın en beklenmedik yerden çıkabileceğini ve karanlık ve kasvetli bir dünyada dahi kalbinin her zaman yıldızları takip etmesi gerektiğini öğrenir.

Arkası Şimdi!

Hannah Gadsby'nin OZ’u

Arkası Şimdi!

Lanet Adelaide

Arkası Şimdi!

Karşınızda, Desmondo Ray!

Arkası Şimdi!

Dinette

Arkası Şimdi!

Lütfen Anla Beni

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor.

 

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.