Lütfen Anla Beni

  • 29 Eylül 2021 / 19.00
  • 13 Ekim 2021 / 19.00

Yönetmenler: Steven Feinartz, Ahamed Weinberg
Oyuncular: Sarah Silverman, Ahamed Weinberg, Punkie Johnson, Mo Collins, Chad Damiani
ABD, 2018, 5 bölüm, 56', HDD, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı 

Birbiriyle taban tabana zıt komedyenler, gerçek terapistlerle aynı odaya konur. Terapist seansı yürütmeye çalışırken komedyenler de bu kurgulanmış ilişkinin çılgınlığını gözler önüne serer. 

Bölüm 1: Ahamed ve Punkie

Ahamed (Ahamed Weinberg), terapiye pek de yanaşmayan kız arkadaşı Punkie'yi (Punkie Johnson) çift terapisine götürerek aralarındaki kültürel farklılıkları ve cinsel hayatlarında yaşadıkları sorunları aşmak için son bir kez şansını dener.

Bölüm 2: Rory ve Natali

İki kardeş Rory (Rory Scovel) ve Natalie (Natalie Palamides), babalarının vefatından sonra mirası olay çıkarmadan paylaşabilmek için eğitimli bir profesyonelden yardım alırlar.

Bölüm 3: Ismael ve Steph

Ismael (Ismael Loutfi), Steph (Steph Tolev)'in kendi kültürüne saygı duymadığını hissederken, Steph de Ismael'in bazı alışkanlıklarının kendi sınırlarını aştığını düşünmektedir. Çifte terapi yolu görünür.

Episode 4: Frederick ve Maureen

Talk show sunucusu Frederick (Fred Melamed) ve yeni eşi Maureen (Mo Collins), Frederick'in şişkin egosu ve Maureen'in giderek güçlenen annelik içgüdüleri gibi sorunları aşmak için lisanslı bir terapistten yardım alırlar.

Episode 5: Chad ve Juzo

Süpürge Ustası (Chad Damiani) ve çırağı (Juzo Yoshida), bir elektrikli süpürge satıcısının cazibesi karşısında en büyük manevi sınavlarını verirler. 

Arkası Şimdi!

Hannah Gadsby'nin OZ’u

Arkası Şimdi!

Lanet Adelaide

Arkası Şimdi!

Karşınızda, Desmondo Ray!

Arkası Şimdi!

Dinette

Arkası Şimdi!

Lütfen Anla Beni

Turquerie

Turquerie

14. yüzyılda Balkanlar’a giren, 15. yüzyılda Konstantinopolis’i fetheden, 16. yüzyılda Viyana kapılarına dayanan Osmanlı İmparatorluğu, uzun süre Avrupa’nın korkulu rüyası olmuştur. Ancak 17. yüzyıl sonlarına gelindiğinde imparatorluğun genişlemesi durmuştu. 

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor.

 

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Bu Bir Aşk Şarkısı Değil sergisi proje yöneticileri Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley, Nick Hornby’nin edebiyat ve müziğin yollarını kesiştiren etkileyici hikâyesi Ölümüne Sadakat’i anlatıyor!