Paula Rego’nun keten üzerine yün, ipek, pamuk ve çeşitli dokular kullanarak tasarladığı büyük boyutlardaki “Ksar El Kebir Savaşı” eserinden esinlenilen atölyede kumaşla resim yapılıyor. Katılımcılar önce sergiyi rehber eşliğinde gezerek sanatçının büyülü hikâyelerine tanık oluyor; ardından eserlerin harekete geçirdiği hayal güçlerini çeşitli renk, desen ve türdeki kumaşları kullanarak çalışmalarına yansıtıyorlar.
İlişkili Sergi: Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi
Yaş Grubu: 13-17 yaş
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye katılım bedeli: 120 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
PERAkart AİLE’lilere özel indirim uygulanmaktadır.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Hafıza nesneleri ilişkilendikleri coğrafyanın da hafızasını taşır. Temel maddesi toprak olan seramikler üretildikleri coğrafyaya doğrudan bağlanır: Toprakla birebir ilişki kuran seramik, üretildiği toprağın hafızasını da barındırır. Kütahya’nın kaolini bol, dolayısıyla da seramik üretimine elverişli toprağı burada çeşitli tekniklerin gelişmesine ve seramik atölyelerinin kurulmasına sebep olmuştur.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)