Havayi Terazi Tasarımı

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 18 Kasım 2021 / 14.00
  • 21 Kasım 2021 / 14.00

İçinde yaşadığımız binalar nasıl yapılıyor? Kocaman yapılarda denge nasıl kuruluyor? Katılımcılarla rehber eşliğinde çevrimiçi olarak sergiyi geziyor, geçmişte mimar ve mühendislerin kullandığı aletleri inceliyoruz. Ardından sergide bulunan, Mimar Sinan’ın Kırkçeşme Suyolu’nun yapımında kullandığı bilinen ve Avrupa’da 19. yüzyıla kadar maden ocaklarında kullanılan havayi terazileri tanıyor, şönil, ip, tel gibi çeşitli malzemelerle kendi terazimizi tasarlıyoruz. Bu atölyede Anadolu’da bugüne kadar kullanılmış farklı ölçme aletlerini tanıyor, el becerilerimizi ve hayal gücümüzü geliştiriyoruz.

İlişkili Sergi: Ağırlık ve Ölçü Sanatı

Malzemeler
Şönil
İp
Tel
Hamur
Karton kutu 

Yaş Grubu: 7-12
Süre: 45 dakika

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 60 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Leonardo’nun Atı

Leonardo’nun Atı

Leonardo da Vinci, 1493’te, tam 500 yıl önce, Milano Dükü Ludovico il Moro’nun 12 yıl önce babasının anısına sipariş ettiği atlı anıtın (doğal büyüklüğün 4 katı boyda) dökümü için hazırlıkları bitirmek üzereydi.

Diego Rivera’nın Yaşamı

Diego Rivera’nın Yaşamı

Diego Rivera, 1886’da Guanajuato’da doğdu. San Carlos Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki öğreniminden sonra, henüz 19 yaşındayken devlet bursuyla Avrupa’ya gitti. 12 yıl boyunca Madrid ve Paris’te kübist çevrelerde yaşadı ve resim yaptı.

Martín Zapater’in Portresi (1797)

Martín Zapater’in Portresi (1797)

Martín Zapater y Clavería 12 Kasım 1747’de Zaragoza’da doğdu. Mütevazı bir tüccar ailesine mensuptu; hali vakti yerinde akrabası Juana Faguás ve kızı Joaquina de Alduy tarafından evlat edinildi. 1752-1757 yılları arasında Zaragoza Escuelas Pías okulunda Goya’yla birlikte okudu; bu dönemde başlayan dostlukları Zapater’in 1803’teki ölümüne kadar devam etti.