Hikâyemi Resimliyorum

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 26 Mart 2023 / 13.30
  • 30 Nisan 2023 / 13.30

Eşsiz bir hikâye anlatıcısı Paula Rego’nun yaşam öyküsü ve sanatsal pratiğinden ilhamla tasarlanan illüstratif çalışma ile katılımcılar; sanatçının heyecanlarını, motivasyonunu, sanatındaki esin kaynaklarını ve kullandığı stili yakından tanıma fırsatı buluyor. Serginin rehber eşliğinde gezilmesinin ardından kurgulanan hikâyeler, resim ve kolaj teknikleri ile anlatılıyor.

İlişkili Sergi: Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi

Eğitmen: Hisleri Harika - Özge Çavuşoğlu
Yaş Grubu: 7-12 yaş
Süre: 75 dakika
Kontenjan: 20 kişi
Atölye Başına Katılım Bedeli: 60 TL

Malzemeler
Eski dergi ve gazeteler
Resim Kağıdı
Karton
Çeşitli boyalar
Keçeli kalem
Kurşun kalem
Yapıştırıcı
Makas

Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.

Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir.

PERAkart AİLE’lilere özel indirim uygulanmaktadır.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor . Yükleniyor...
yükleniyor .. Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Grayson Perry bu çömlekte cansız nesnelerin, özellikle de alışveriş merkezlerinden satın aldığımız nesnelerin, kanepelerin, meyve suyu sıkacaklarının ve pahalı temizlik araçlarının dile gelip, hakkımızda tam olarak ne düşündüklerini bize söylediklerini hayal ediyor. 

Dünyanın En Yalnız Katı Meyve Sıkacağı

Dünyanın En Yalnız Katı Meyve Sıkacağı

Tüketimci kültürü eleştiren bu eserden yola çıkarak Harun Çırak’tan bu şeylerin neler söylediklerini, nasıl söylendiklerini hayal etmesini istedik. Dört bölümlük “Söylenen Şeyler” yazı serisinin ilk bölümde hevesle satın alındıktan sonra bir köşeye fırlatılan meyve sıkacağına kulak kabartıyoruz…

Küçük Farklılıkların Kibri

Küçük Farklılıkların Kibri

Grayson Perry sergisinde yer alan Küçük Farklılıkların Kibri, 2012’de tamamlanmış altı büyük halıdan oluşan, zevkin ve sınıfın Britanyalılar üzerindeki büyüleyiciliğini araştıran bir seridir.