Pera Yetişkin
Gelecek Hatıraları sergisini rehberli tur ile gezen huzurevi sakinleri sergideki seçilmiş eserler hakkında bilgiler ediniyor. Demans ve Alzheimer hastalarına yönelik özel hazırlanan, bilişsel olarak uyarıcı bir aktivite olan turda katılımcılar, sanatı zevkle ve ilgiyle keşfetme olanağı buluyor. Yüz yüze ya da çevrimiçi olarak gerçekleşen bu atölye çalışmasında katılımcılar, kendi hatıralarından yola çıkarak kilden figürler oluşturuyor.
İlişkili Sergi: Gelecek Hatıraları
Süre: 40 dakika (çevrimiçi) / 90 dakika (yüz yüze)
Rezervasyon ve detaylı bilgi için: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Janine Antoni, 1990’larda, kimlik inşası meselesine odaklanmaya başladı. Yala ve Sabunla isimli yapıtını, klasik heykel geleneğine uygun olarak, doğrudan kendi bedeninden aldığı kalıptan yola çıkarak yaptı. Bu büstleri sıra dışı kılan ise, sabun ve çikolata gibi tüketim maddelerinden yapılmış olmaları.
New York sokaklarında hicivli graffitilerinin belirlemeye başladığı 1977’den 1988’deki zamansız ölümüne kadar Jean-Michel Basquiat neo-ekspresyonizm çizgisinde son derece etkili yapıtlar üretti. Bütün çalışmalarında olduğu gibi, şematik fırça darbeleriyle yapılmış bu kara maske de sanat, edebiyat, popüler kültür ve Karayip geleneğine birçok gönderme barındırıyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)