Kültür Dedektifleri: Oyunlu Konservasyon

Pera Çocuk
9-12 Yaş

  • 19 Temmuz 2023 / 10.30

Eserler de bizim gibi “hastalanıyor” olabilirler mi? Peki onların da “doktorları” var mıdır? Kültürel mirasımız neden değerli ve biz onu nasıl koruyabiliriz? Bu sorulara çocuklarla birlikte duygu-duyu ve deneyim odaklı bir yaklaşımla cevap arayan bu atölyede, müzeciliğin arka planında eserlerin korunması için ne gibi çalışmalar yapıldığı birlikte deneyimleniyor. Disiplinlerarası yapısıyla, çocuklar için rengarenk bir oyunlaştırma olanağı barındıran "koruma" alanı; eğlenceli videolar, dijital oyunlar, yapbozlar, deneyler ve yaratıcı drama etkinlikleri aracılığıyla keşfediliyor.

Atölye yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.


Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Şeytanlar, Simgeler, ve Kozmos

Şeytanlar, Simgeler, ve Kozmos

Bizans’ta hastalık ve şifayı kuşatan inançlar, mitlerden, astrolojiden ve Akdeniz havzasında, Yahudiler, Mısırlılar, Mezopotamyalılar ve Yunanlılar tarafından uygulanan büyülerden çıkmıştır.

Yılan Başı

Yılan Başı

Yunan tanrısı Apollo ve oğlu Asklepios tıp ve şifa âleminin yöneticisiydi. Apollo aynı zamanda ışık ve güneşin tanrısıydı, onun güneşi simgelemesi ve tıpla ilişkisi daha sonra Hekim İsa ve dirilişle bağlantılanacaktı.