Kültür Dedektifleri: Oyunlu Konservasyon

Pera Çocuk
9-12 Yaş

  • 19 Temmuz 2023 / 10.30

Eserler de bizim gibi “hastalanıyor” olabilirler mi? Peki onların da “doktorları” var mıdır? Kültürel mirasımız neden değerli ve biz onu nasıl koruyabiliriz? Bu sorulara çocuklarla birlikte duygu-duyu ve deneyim odaklı bir yaklaşımla cevap arayan bu atölyede, müzeciliğin arka planında eserlerin korunması için ne gibi çalışmalar yapıldığı birlikte deneyimleniyor. Disiplinlerarası yapısıyla, çocuklar için rengarenk bir oyunlaştırma olanağı barındıran "koruma" alanı; eğlenceli videolar, dijital oyunlar, yapbozlar, deneyler ve yaratıcı drama etkinlikleri aracılığıyla keşfediliyor.

Atölye yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.


Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Louis Isadore Kahn (1901-1974)

Louis Isadore Kahn (1901-1974)

Louis I. Kahn, 1901 yılında, tüm yaşamını geçireceği, çalışacağı, âşık olacağı ve yaşama veda edeceği Philadelphia’dan uzakta, Rusya’nın Pärnu kentinde Yahudi bir aileye doğar. Beş yaşındayken ailesiyle birlikte Amerika’ya göç ederler.

Bir Fotoğrafçı Biyografisi Ali Sami Aközer

Bir Fotoğrafçı Biyografisi Ali Sami Aközer

1866’da Rusçuk’ta dünyaya gelen Ali Sami, ailesiyle İstanbul’a taşınır. Üsküdar – Beylerbeyi kütüğüne kayıtlı olduğundan Üsküdarlı Ali Sami olarak bilinir. 

Bir Fotoğrafçı Biyografisi Guillaume Berggren

Bir Fotoğrafçı Biyografisi Guillaume Berggren

Fotoğraf tekniğini Berlin’de öğrenen Berggren İstanbul’a gelene kadar pek çok farklı Avrupa kentinde çeşitli işler yaparak yaşamını sürdürür.