Pera Genç
13-17 Yaş
Pera Öğrenme, gençleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı müzede kutlamaya davet ediyor! Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinden ilham alan atölyede; doğaçlama, canlandırma ve oyunlar atölye alanında başlayarak sergi salonunda devam ediyor. “Müzede Yaratıcı Öğrenme” yaklaşımı ve “Müzede Drama” yöntemiyle tasarlanan atölyede katılımcılar, sosyal-duygusal öğrenme süreçlerine dahil oluyor. Gençler sanatın rehberliğinde diplomasi tarihinin dolambaçlı yollarında gezinirken ilgi çekici kişiliklerle ve resimlerin görünenden fazlasını barındıran hikâyeleriyle tanışıyor.
Atölye yürütücüsü: Gül Bulut – MÜZ e.d.e. (Eğitim Drama Etkinlik)
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 120 dakika
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir. Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.
Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait Oryantalist Resim Koleksiyonu’nda bugüne kadar Pera Müzesi’nin ikinci katındaki sergilerde de yer almış iki çocuk portresi bulunmaktadır. 20. yüzyıl başlarında, 4 yıl arayla yapılmış bu resimlerdeki çocuklardan biri Sultan Abdülhamid’in oğullarından Şehzade Abdürrahim Efendi, diğeri ise Osman Hamdi Bey’in kızı Nazlı’dır.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)