Perspektif Çizimi ile Manzara Resmi

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 17 Kasım 2020 / 13.00

Gökyüzü ve deniz nerede buluşur, birbirinden nasıl ayrılır? Güneş batarken görünmeyen kısmı nerededir? Gördüğümüz manzalarda gök ve yeri ayıran ufuk çizgisi aynı zamanda perspektif algısını da yaratır. Shahpour Pouyan’ın figürsüz, mekan minyatürlerini, çoklu perspektif detaylarını inceliyoruz. Atölyede, minyatür resimlerin tek perspektif ile çizilse nasıl görüneceğini konuşuyor, ardından ufuk çizgisinden referansla oluşturacağımız manzara resmimizi tasarlıyoruz. 

İlişkili SergiMinyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür

Malzemeler
Kağıt
Boya kalemleri / pastel boya / sulu boya
Cetvel 

Süre: 40 dakika

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 50 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Mersad Berber Eserlerinde At Figürü

Mersad Berber Eserlerinde At Figürü

Mersad Berber (1940-2012), Bosna-Hersek ve Yugoslav sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden biridir. İfade gücü ve eşsiz yeteneği sayesinde yerel sanat çevresini çağdaş Avrupa ve dünya sanatının bir parçası haline getiren Berber, Bosna-Hersek’in çağdaş kültür tarihinde son derece dinamik bir döneminde yaşamıştır.

Saraybosna Günlükleri

Saraybosna Günlükleri

Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi sergimiz, Bosna-Hersek sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden Mersad Berber’in sanatına odaklanıyor.

Tarkovsky: Zamanın İzleri

Tarkovsky: Zamanın İzleri

"Tarkovsky’nin ilk filmlerini keşfetmem, tam bir mucizeydi. Kendimi daha önceden hiç anahtarlarına ulaşamadığım bir kapının önünde buldum. Her zaman açıp ötesine geçmek istediğim bir kapı… Sonunda biri, nasıl söyleyeceğimi bilemediğim şeyleri ifade etmişti. Benim için Tarkovsky en büyük film yapımcısıdır.”