Rengarenk Motifli Baskılar

Pera Çocuk
4-6 Yaş

  • 18 Kasım 2020 / 11.00

Üçgenler, kareler, daireler yan yana gelse ortaya çıkabilecek farklı desenleri hiç düşündün mü? Sanatçı Dana Awartani’nin Uzaklaştım ve Seni Unuttum. Bir Süre Önce Hatırladım. Seni Unutmuş Olduğumu Hatırladım. Rüya Görüyordum adlı eserinden ilhamla çini desenleri tasarlıyoruz. Karton, kağıt, gazete, dergi gibi geri dönüşüm malzemeleri ile şablon kalıplarımızı hazırlıyor, baskı tekniği ile çalışmalarımızı oluşturuyoruz. Atölyede şekilleri öğrenirken, el-göz koordinasyonumuzu ve ince motor kabiliyetlerimizi geliştiriyor, dikkat ve konsantrasyonumuzu arttırıyoruz.

İlişkili SergiMinyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür

Malzemeler
Kağıt
Kalem
Karton / gazete / dergi
Makas
Yapıştırıcı
Sulu boya / akrilik boya 

Süre: 40 dakika

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 50 kişi 
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Esir Sultan

Esir Sultan

Yunanlıların Türk boyunduruğunu kırmak için yürüttükleri savaş Avrupa tarafından yakından takip ediliyordu. Romantizmin hakim olduğu bu çağda, Yunanistan’ın çevresinde 1821 ile 1832 arasında gelişen olaylar ulusal bağımsızlık mücadelesinin bir sembolü haline gelmişti. 

Kuyunun Yanında

Kuyunun Yanında

Tadeusz Ajdukiewicz Doğu’yu, 1877’de, Władysław Branicki’yle birlikte çıktığı Suriye, Mısır, Türkiye ve Kırım turunda keşfetti. Bu deneyim onda derin bir etki yarattı, yaşamının sonuna kadar da Doğulu temaları kullanmayı sürdürdü. 

Mangala Oyunu

Mangala Oyunu

Doğu’ya özgü giysileri içindeki bu üç figür, egzotik bir manzara önünde nargile içip mangala oynarken görülüyor. 1739 tarihli kraliyet koleksiyonları envanterleri, bu grubun üyelerini sarayın haremağası Matthias ve iki odalık olarak tanımlıyor.