Pera Çocuk
4-6 Yaş
Üçgenler, kareler, daireler yan yana gelse ortaya çıkabilecek farklı desenleri hiç düşündün mü? Sanatçı Dana Awartani’nin Uzaklaştım ve Seni Unuttum. Bir Süre Önce Hatırladım. Seni Unutmuş Olduğumu Hatırladım. Rüya Görüyordum adlı eserinden ilhamla çini desenleri tasarlıyoruz. Karton, kağıt, gazete, dergi gibi geri dönüşüm malzemeleri ile şablon kalıplarımızı hazırlıyor, baskı tekniği ile çalışmalarımızı oluşturuyoruz. Atölyede şekilleri öğrenirken, el-göz koordinasyonumuzu ve ince motor kabiliyetlerimizi geliştiriyor, dikkat ve konsantrasyonumuzu arttırıyoruz.
İlişkili Sergi: Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür
Malzemeler
Kağıt
Kalem
Karton / gazete / dergi
Makas
Yapıştırıcı
Sulu boya / akrilik boya
Süre: 40 dakika
Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.
Kontenjan: 50 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Geleceği hatırlamaya çalışıyorsun. Tarihi bir saraydaki çini panoya resmedilen kuş duvarda yerini almış. Bir kilise ve caminin çinileri tuvallere boyanmış. Yüzlerce yıllık bir seramik tabağın deseni kadife bir perdede karşına çıkıyor. Eski bir vazonun kırık çiçekleri artık birer heykel. Yeşil bir bitki yapraklarını gündüz açıp gece kapatıyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)