Rengarenk Motifli Baskılar

Pera Çocuk
4-6 Yaş

  • 18 Kasım 2020 / 11.00

Üçgenler, kareler, daireler yan yana gelse ortaya çıkabilecek farklı desenleri hiç düşündün mü? Sanatçı Dana Awartani’nin Uzaklaştım ve Seni Unuttum. Bir Süre Önce Hatırladım. Seni Unutmuş Olduğumu Hatırladım. Rüya Görüyordum adlı eserinden ilhamla çini desenleri tasarlıyoruz. Karton, kağıt, gazete, dergi gibi geri dönüşüm malzemeleri ile şablon kalıplarımızı hazırlıyor, baskı tekniği ile çalışmalarımızı oluşturuyoruz. Atölyede şekilleri öğrenirken, el-göz koordinasyonumuzu ve ince motor kabiliyetlerimizi geliştiriyor, dikkat ve konsantrasyonumuzu arttırıyoruz.

İlişkili SergiMinyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür

Malzemeler
Kağıt
Kalem
Karton / gazete / dergi
Makas
Yapıştırıcı
Sulu boya / akrilik boya 

Süre: 40 dakika

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 50 kişi 
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Janine Antoni Bana Bak!

Janine Antoni Bana Bak!

Janine Antoni, 1990’larda, kimlik inşası meselesine odaklanmaya başladı. Yala ve Sabunla isimli yapıtını, klasik heykel geleneğine uygun olarak, doğrudan kendi bedeninden aldığı kalıptan yola çıkarak yaptı. Bu büstleri sıra dışı kılan ise, sabun ve çikolata gibi tüketim maddelerinden yapılmış olmaları.

Jean-Michel Basquiat Bana Bak!

Jean-Michel Basquiat Bana Bak!

New York sokaklarında hicivli graffitilerinin belirlemeye başladığı 1977’den 1988’deki zamansız ölümüne kadar Jean-Michel Basquiat neo-ekspresyonizm çizgisinde son derece etkili yapıtlar üretti. Bütün çalışmalarında olduğu gibi, şematik fırça darbeleriyle yapılmış bu kara maske de sanat, edebiyat, popüler kültür ve Karayip geleneğine birçok gönderme barındırıyor.

Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar

Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar

Portreler, kaçınılmaz olarak toplumsal tanınmaya ve ideolojik değişikliklere tabidir. Bu alanda yer alan eserler, toplumsal cinsiyet ve ırka ilişkin kültürel uzlaşımların yanı sıra film yıldızlarının imajlarında işleyişte olan estetik stratejileri sorguluyor.