Rengarenk Motifli Baskılar

Pera Çocuk
4-6 Yaş

  • 18 Kasım 2020 / 11.00

Üçgenler, kareler, daireler yan yana gelse ortaya çıkabilecek farklı desenleri hiç düşündün mü? Sanatçı Dana Awartani’nin Uzaklaştım ve Seni Unuttum. Bir Süre Önce Hatırladım. Seni Unutmuş Olduğumu Hatırladım. Rüya Görüyordum adlı eserinden ilhamla çini desenleri tasarlıyoruz. Karton, kağıt, gazete, dergi gibi geri dönüşüm malzemeleri ile şablon kalıplarımızı hazırlıyor, baskı tekniği ile çalışmalarımızı oluşturuyoruz. Atölyede şekilleri öğrenirken, el-göz koordinasyonumuzu ve ince motor kabiliyetlerimizi geliştiriyor, dikkat ve konsantrasyonumuzu arttırıyoruz.

İlişkili SergiMinyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür

Malzemeler
Kağıt
Kalem
Karton / gazete / dergi
Makas
Yapıştırıcı
Sulu boya / akrilik boya 

Süre: 40 dakika

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 50 kişi 
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Boğa Güreşçisi Portresi (1797)

Boğa Güreşçisi Portresi (1797)

Resimdeki kişi, delici bir bakışla seyirciye bakarken, dörtte üç konumda resmedilmiştir. Resmin arka planı gri; boğa güreşçisinin giysisi, saçları ve başlığı ise siyahtır. Yakanın ve dantel süsün beyazı göz alıcıdır ve tenin solgun pembesi içinde, dudaklar, yanaklar ve burundaki bazı daha yoğun, küçük fırça vuruşları dikkati çeker.

Kapriçyolar

Kapriçyolar

1729 tarihli Akademi Sözlüğü’nde kapris şöyle tanımlanıyordu: “düşünceden (niyetten) yola çıkarak oluşturulmuş, genellikle olağan ve yaygın kurallara uymayan yargı. 

Narın Rengi, Bereketi, Kaderi: Sergey Parajanov

Narın Rengi, Bereketi, Kaderi: Sergey Parajanov

Pera Müzesi, 2014′ten bu yana eleştiri ve inceleme yazılarının yanı sıra çeviriler aracılığıyla internet mecralarında nitelikli ve kapsamlı bir kültür gündeminin izini süren vesaire iş birliğiyle yeni bir yazı sunuyor.  Keyifli okumalar dileriz!