Sanal Gerçeklik: Tablonun İçindeyim

Pera Çocuk
9-12 Yaş

  • 23 Eylül 2023 / 13.30
  • 28 Ekim 2023 / 13.30

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar ve Osman Hamdi Bey sergilerini rehber eşliğinde gezen çocuklar, oryantalist tabloların büyülü dünyasından ilham alıyor. Atölyede çocuklar, Kaplumbağa Terbiyecisi’nin görünmeyen kısmını hayal ederek karışık teknikle kağıda aktarıyor. Ardından Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk Sanal Gerçeklik Deneyimi aracılığıyla tablonun içerisine giren çocuklar; kendi hayal ettikleriyle, dijital olarak kurgulanmış alanın benzerlik ve farklılıkları üzerine sohbet ediyor.

Kontenjan: 8 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi:
ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Antalya’nın Yetiştirdiği Genç Sanatçılar

Antalya’nın Yetiştirdiği Genç Sanatçılar

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

José Sancho’nun Yaşam Öyküsü

José Sancho’nun Yaşam Öyküsü

José Sancho Benito 18 Nisan 1935’te, Kosta Rika’nın Punteneras bölgesinde dünyaya geldi. Ailesi başkent San José’ye göçtü ve Sancho 1952 yılında buradaki Kosta Rika Lisesi’ni bitirdi. Daha sonra Kosta Rika Üniversitesi İktisadi Bilimler Okulu’nda eğitim görmeye başladı ve 1958 yılında iktisat bölümünden birincilikle mezun oldu.

Sanatta Venüs

Sanatta Venüs

José Sancho, yarattığı kadın gövdelerinin şehvetli niteliğini gizlemek bir yana, ön plana çıkarır. Bu gövdeler önden simetriktir, fakat yandan bakıldığında içbükey ve dışbükey formların oluşturduğu zıtlık eserlere hareketlilik katar.