Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar ve Osman Hamdi Bey sergilerini rehber eşliğinde gezen çocuklar, oryantalist tabloların büyülü dünyasından ilham alıyor. Atölyede çocuklar, Kaplumbağa Terbiyecisi’nin görünmeyen kısmını hayal ederek karışık teknikle kağıda aktarıyor. Ardından Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk Sanal Gerçeklik Deneyimi aracılığıyla tablonun içerisine giren çocuklar; kendi hayal ettikleriyle, dijital olarak kurgulanmış alanın benzerlik ve farklılıkları üzerine sohbet ediyor.
Kontenjan: 8 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Bir koleksiyonun en az dört kuşak boyunca aktarılması gerektiğine inanan ve bunu bir bayrak yarışına benzeten Nahit Kabakcı’nın 1980’lerden itibaren oluşturmaya başladığı Huma Kabakcı Koleksiyonu Türkiye’de, bilinçli ve sürekliliği olan az sayıdaki koleksiyondan biri.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)