Takvimli Saatim

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 11 Nisan 2022 / 14.00
  • 15 Nisan 2022 / 14.00

Zamanı ölçmekte kullandığımız saatler nasıl ortaya çıktı? Peki saat icat edilmeden önce, insanlar zamanı nasıl ölçüyordu? Rehber eşliğinde yapılan çevrimiçi sergi turu ile gezen öğrencilerle, farklı coğrafyalarda dünyayı ölçme ve tartma eylemleriyle anlamaya çalışan insanların benzer meraklarla oluşturduğu pratikleri, sistemleri ve ölçüm aletlerini tanıyoruz. Günün farklı bölümlerini kendimize göre yeniden isimlendirdiğimiz atölyede ise, gün içerisinde yapmaktan keyif aldığımız aktiviteleri düşünerek, renkli kartonlarla takvimli saatlerimizi yaratıyoruz. Zaman kavramı üzerine yeniden düşünürken, hayal gücü ve yaratıcılığımızı geliştiriyoruz.

İlişkili Sergi: Ağırlık ve Ölçü Sanatı

Malzemeler
Kağıt Tabak (Tercihen iki farklı boyda)
Renkli Kartonlar
Keçeli Kalem
Şönil (Tercihe bağlı)
Cetvel
Raptiye / Boncuk
Makas
Yapıştırıcı

Yaş Grubu: 7-12
Süre: 45 dakika

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 60 kişi
Detaylı bilgi:ogrenme@peramuzesi.org.tr

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Video Sanatının Öncü İsmi Nam June Paik

Video Sanatının Öncü İsmi Nam June Paik

Nam June Paik video sanatının öncülerinden biriydi (1932- 2006). Warhol ile Nameth’in, rock, film ve performansı birleştiren saykodelik happening’lerle deneysel çalışmalar yaptığı sıralarda video sanatının öncüleri Nam June Paik, Stephen Beck, Eric Siegel ve Steina Vasulka’nın aynı konularda deneyler yapmış olması ilginçtir.

Kartpostal Çıplakları

Kartpostal Çıplakları

Çıplaklığın seyirlik halleri, Osmanlı’nın dünyasına resimlerden önce kartpostallarda ulaşır. 1890’lardan itibaren ve özellikle 1910’larda, II. Meşrutiyet’in ilanından sonraki yıllara rastlayan dönemde elden ele, kentten kente dolaştığı anlaşılmaktadır.

Büyük Birader’i Çiftdüşünüyoruz! 1984′ten 11 Alıntı

Büyük Birader’i Çiftdüşünüyoruz! 1984′ten 11 Alıntı

Çiftdüşün Çiftgörü sergimiz George Orwell’ın 1984 romanında kullandığı “Çiftdüşün” kavramına bir göndermeyle isim buldu ve aralarında Tracey Emin, Marcel Dzama, Anselm Kiefer, Bruce Nauman, Raymond Pettibon ve Thomas Ruff gibi isimlerin yanı sıra Türk sanatçıların da yer aldığı seçki, çoğulcu düşünmenin izini sanat eserleri üzerinden sürdü.