Ara Tatil Atölyeleri

11 - 16 Nisan 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Ara Tatil Atölyeleri kapsamında 11-16 Nisan 2022 tarihleri arasında, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’na paralel olarak 7-12 yaş grubu için çevrimiçi sergi turu ve atölyeler düzenliyor.

Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisine yönelik, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra gerçekleşen atölyelerde 7-12 yaş arasındaki katılımcılar, mukavva, karton, akrilik boya, kil hamuru, kağıt tabak, pipet, keçeli kalem gibi malzemelerle resim ve tasarım çalışmaları yaparak sergilerden ilhamla yaratıcılıklarını ortaya çıkarma imkânı buluyorlar.

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecektir.
Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.
Etkinlik sonunda katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir.

Kontenjan: 60 kişi
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

11 Nisan

14.00 Takvimli Saatim

13 Nisan

14.00 Ağırlığını Tasarla

14 Nisan

14.00 Usturlap Yapımı

15 Nisan

14.00 Takvimli Saatim

16 Nisan

14.00 Ağırlığını Tasarla

Takvimli Saatim
7-12 Yaş

Takvimli Saatim

Ağırlığını Tasarla
7-12 Yaş

Ağırlığını Tasarla

Usturlap Yapımı
7-12 Yaş

Usturlap Yapımı

Büyük K’nın serüveni

Büyük K’nın serüveni

16 Kasım 2018 tarihinde Uluslararası Ağırlıklar ve Ölçüler Bürosu, Uluslararası Birimler Sistemi’ni (SI) gözden geçirmek amacıyla 26.’sı düzenlenen Ağırlık ve Ölçüler Konferansı’nda bir araya geldi. Konferansın sonuncunda, 60 üye ülkenin oylamasıyla 7 temel ölçü biriminin 4’ünün tanımı değişti. Kütle birimi olan kilogram da bunlardan bir tanesi. Sürecin temel noktalarını açıklamadan önce kilogramı ve tarihini yakından tanıyalım.

Sanatçı ile Söyleşi: Nicola Lorini

Sanatçı ile Söyleşi: Nicola Lorini

Tüm Zamanlara, Tüm Üzgün Taşlara, Pera Müzesi’nin Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’nda öznel ve duygusal durumları bir araya getirerek tek yönlü tarih ve zaman algısını sorgularken ziyaretçileri çizgisel olmayan bir yolculuğa çıkarıyor.

Sanatta Venüs

Sanatta Venüs

José Sancho, yarattığı kadın gövdelerinin şehvetli niteliğini gizlemek bir yana, ön plana çıkarır. Bu gövdeler önden simetriktir, fakat yandan bakıldığında içbükey ve dışbükey formların oluşturduğu zıtlık eserlere hareketlilik katar.