Pera Öğrenme, 7 Ocak - 26 Şubat 2023 tarihleri arasında, Düşler Karnavalı programı kapsamında, 4-17 yaş aralığındaki katılımcılara yönelik çevrimiçi ve yüz yüze atölyeler düzenliyor.
Paula Rego:Hikâyelerin Hikâyesi sergisi kapsamındaki atölyelerde katılımcılar geleneksel masalları günümüze uyarlıyor, duygu ve düşüncelerin sanatsal ifade aracı olan resimli hikâyeler tasarlıyorlar; sanatçının paletinde ve eserlerinde sıklıkla tekrarlayan renkler ve temalardan ilhamla ise maske, çiçek, diorama gibi üç boyutlu tasarımlar yaratıyorlar.
Katılımcılar atölye çalışmalarında hikâye anlatıcılığı, eskiz, resimde kompozisyon, sürrealizm, büyülü gerçekçilik, soyut/figüratif sanat gibi kavramları Paula Rego’nun eserleri ve sanatsal pratiği üzerinden öğreniyor.
Çevrimiçi atölyeler için; 4-6 yaş grubuna yönelik atölyelere katılımcıların bir yetişkin ile katılması rica olunur.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir.
7 Ocak
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
13.00 Maskeli Balo
14 Ocak
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
13.00 Maskeli Balo
21 Ocak
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
28 Ocak
10.30 Diorama Atölyesi
4 Şubat
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
13.00 Maskeli Balo
11 Şubat
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
13.00 Maskeli Balo
7 Ocak
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
13.00 Maskeli Balo
14 Ocak
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
13.00 Maskeli Balo
21 Ocak
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
28 Ocak
10.30 Diorama Atölyesi
4 Şubat
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
13.00 Maskeli Balo
11 Şubat
10.30 Paula Rego’nun Çiçekleri
13.00 Maskeli Balo
İlişkili Sergiler
Paula Rego, olağanüstü hayal gücüne sahip, kadınların temsil edilme biçiminde devrim yaratan ve doğrularından ödün vermeyen bir sanatçı. Hikâyelerin Hikâyesi, Rego’nun kişisel doğasını ve kök saldığı sosyo-politik bağlamı sergilemekten korkmadan; baskı, iktidar ve kurumsal şiddet ile özgün bir biçimde nasıl yüzleştiğini gösteriyor.
Kenti kuzeyden güneye bölen, iki kıtayı ayıran, İstanbul’u batılı ressamlar için çok özel kılan Boğaz, batılı ressamlar için kentin en pitoresk görünümlerini sunar. Kimi zaman, örneğin Ziem’in resimlerinde olduğu gibi masalsı bir İstanbul atmosferi yaratırken en önemli unsurlardan biri Boğaz’dır.
Formları Şekillendirmek yoğun ve belirgin bir biçimde forma odaklanan; ayrıca ideoloji ve göçebelik gibi kavramları imleyen, bunu gerçekleştirirken yerleşik formları çözümleyerek farklı ve yeni bağlamlar yaratan yapıtları bir araya getiriyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)