Pera Film, bireysel kimliklerin önemini ve normların dışında yaşamanın zenginliğini vurgulayan Onur Ayı programı hiçbir şeyden korkmuyorum’u sunar.
Benzersiz yolculuklarında cesurca ilerleyen karakterlerin hikâyelerini takip eden hiçbir şeyden korkmuyorum; ilham verici öyküleri, unutulmaz müzikleri, büyüleyici sahne performansları, göz alıcı kostüm ve makyajlarıyla kuir kültürünü anaakım sinema aracılığıyla geniş kitlelerle buluşturan, ikonikleşmiş iki kült filmi bir araya getiriyor.
28 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleşen program kapsamında gösterilen ve bu yıl 30. yaşını kutlayan Priscilla Çöller Kraliçesi, üç drag queen’in Avustralya çöllerinde yaşadığı renkli ve eğlenceli maceraları takip ederken John Cameron Mitchell imzalı Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı Berlin Duvarı’nın yıkıldığı dönemde rock yıldızı olma hayalleriyle Almanya’dan Amerika’ya göç eden Hedwig’in etkileyici yolculuğunu perdeye yansıtıyor.
Bu program kapsamındaki film gösterimleri indirimli müze giriş bileti ile izlenebilir. Biletler, Biletix’ten veya Pera Müzesi resepsiyonundan temin edilebilir. Yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm film gösterimlerimiz 18+ uygulamasına tabidir.
28 Haziran
19.00 Priscilla Çöller Kraliçesi
30 Haziran
15.00 Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı
6 Temmuz
15.00 Priscilla Çöller Kraliçesi
10 Temmuz
19.00 Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı
28 Haziran
19.00 Priscilla Çöller Kraliçesi
30 Haziran
15.00 Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı
6 Temmuz
15.00 Priscilla Çöller Kraliçesi
10 Temmuz
19.00 Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı
Biraz önce, yolcu salonunda vapurun hareketini beklerken aklıma bir oyun geldi. Küçükken evde, buradan epey uzakta ve geçmişte kalmış ülkemde oynadığımız, nasıl oynadığımızı bile hatırlayamadığım bir oyun. Vapura binmek için bekleyen kalabalığın arasında kendimi olduğumdan bin kat daha yalnız hissettiren cinsten.
Çiftdüşün Çiftgörü sergimiz George Orwell’ın 1984 romanında kullandığı “Çiftdüşün” kavramına bir göndermeyle isim buldu ve aralarında Tracey Emin, Marcel Dzama, Anselm Kiefer, Bruce Nauman, Raymond Pettibon ve Thomas Ruff gibi isimlerin yanı sıra Türk sanatçıların da yer aldığı seçki, çoğulcu düşünmenin izini sanat eserleri üzerinden sürdü.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)