hiçbir şeyden korkmuyorum

28 Haziran - 10 Temmuz 2024

Pera Film, bireysel kimliklerin önemini ve normların dışında yaşamanın zenginliğini vurgulayan Onur Ayı programı hiçbir şeyden korkmuyorum’u sunar.

Benzersiz yolculuklarında cesurca ilerleyen karakterlerin hikâyelerini takip eden hiçbir şeyden korkmuyorum; ilham verici öyküleri, unutulmaz müzikleri, büyüleyici sahne performansları, göz alıcı kostüm ve makyajlarıyla kuir kültürünü anaakım sinema aracılığıyla geniş kitlelerle buluşturan, ikonikleşmiş iki kült filmi bir araya getiriyor.

28 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleşen program kapsamında gösterilen ve bu yıl 30. yaşını kutlayan Priscilla Çöller Kraliçesi, üç drag queen’in Avustralya çöllerinde yaşadığı renkli ve eğlenceli maceraları takip ederken John Cameron Mitchell imzalı Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı Berlin Duvarı’nın yıkıldığı dönemde rock yıldızı olma hayalleriyle Almanya’dan Amerika’ya göç eden Hedwig’in etkileyici yolculuğunu perdeye yansıtıyor.

Bu program kapsamındaki film gösterimleri indirimli müze giriş bileti ile izlenebilir. Biletler, Biletix’ten veya Pera Müzesi resepsiyonundan temin edilebilir. Yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm film gösterimlerimiz 18+ uygulamasına tabidir.

28 Haziran

19.00 Priscilla Çöller Kraliçesi

30 Haziran

15.00 Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı

6 Temmuz

15.00 Priscilla Çöller Kraliçesi

10 Temmuz

19.00 Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı

Priscilla Çöller Kraliçesi

Priscilla Çöller Kraliçesi

Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı

Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı

Ressamların Gözünden Osmanlı’da Kadın Giyimi

Ressamların Gözünden Osmanlı’da Kadın Giyimi

Yabancılara kapalı bir dünya olduğundan Harem’deki kadınların yaşantısı batılı ressamların ve sanat tüketicisinin en çok ilgisini çeken konulardan olmuştur. 

Hafıza  Anılar İnşa Etmek / Anı Odası / Ölümü Anımsa

Hafıza Anılar İnşa Etmek / Anı Odası / Ölümü Anımsa

Her hafıza bir iç hikâyeyi anlatır; her koleksiyonun da bir iç hikâyesi vardır. Koleksiyon; sanatçı, izleyici, koleksiyoner gibi pek çok farklı hafızanın, hikâyenin birbiri içine geçtiği yerdir.

Hayatının Bir Yerinde Yolu İstanbul’dan Geçmiş Altı Büyük Sanatçı

Hayatının Bir Yerinde Yolu İstanbul’dan Geçmiş Altı Büyük Sanatçı

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.