Priscilla Çöller Kraliçesi

  • 28 Haziran 2024 / 19.00
  • 6 Temmuz 2024 / 15.00

Yönetmen: Stephan Elliott
Oyuncular: Hugo Weaving, Guy Pearce, Terence Stamp, Rebel Penfold-Russell
Avustralya, 1994, 104', DCP, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı

Avustralya'nın ücra çöllerindeki tatil beldesi Alice Springs'te bir drag gösterisi yapmak üzere anlaşan Tick, Adam ve Bernadette, lavanta rengi emektar tur otobüsleri "Priscilla"ya atlayıp Sidney'den taşraya uzanan renkli bir yolculuğa çıkar. Yol boyunca farklı kişi ve topluluklarla tanışan karakterler, önyargılarla mücadele edip kimliklerini yeniden keşfedecekleri bir dizi maceraya tanıklık eder. 

En İyi Kostüm Tasarımı dalında Oscar Ödülü kazanan ve bu yıl 30. yaşını kutlayan efsanevi film, ihtişamlı kostümlerinin yanı sıra unutulmaz müzikleri ve Avustralya çölünün muhteşem manzaralarıyla da hafızalara kazınmıştır.

hiçbir şeyden korkmuyorum

Priscilla Çöller Kraliçesi

hiçbir şeyden korkmuyorum

Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Geleceği Hatırlamak

Geleceği Hatırlamak

Bir koleksiyona veya arşive bakarak gelecek nasıl kurgulanabilir? Seramiğin dayanıklı yapısı onu hayal edebildiğimiz zamanın sonuna dek kalıcı kıldığından geleceğin nasıl hatırlanabileceğini bir seramik koleksiyonu aracılığıyla düşünmek zihin açıcı olabilir. Sergi kapsamında üretilen eserler, geçmişe dair önemli ipuçları taşıyan bir koleksiyonu taze bir perspektifle ele alma ve geleceği hatırlamaya dair bir adım atma potansiyeli taşıyor. 

Yılbaşının Öteki Yüzü: <br> Pera Film'den Alternatif Yılbaşı İzleme Listesi

Yılbaşının Öteki Yüzü:
Pera Film'den Alternatif Yılbaşı İzleme Listesi

Pera Film yeni yıl yaklaşırken, Hollywood'un zamansız klasiklerinden modern sinemanın unutulmaz örneklerine uzanan 10 filmlik bir alternatif izleme listesi sunuyor.