Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı

  • 30 Haziran 2024 / 15.00
  • 10 Temmuz 2024 / 19.00

Yönetmen: John Cameron Mitchell
Oyuncular: John Cameron Mitchell, Miriam Shor, Stephen Trask, Theodore Liscinski
Kanada, ABD, 2001, 95', DCP, renkli
İngilizce, Almanca; Türkçe altyazılı 

Film, Doğu Almanya'da işlevsiz bir ailede büyüyen ve rock yıldızı olmayı hayal eden Hansel Schmidt'in hikâyesini anlatır. Hansel bir çıkış yolu ararken Amerikalı asker Luther ile tanışır ve ona aşık olur. Yasal olarak evlenip ABD'ye taşınabilmeleri için nişanlısı ve annesi, Hansel'i cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmeye ve Hedwig olmaya zorlar. Hedwig cinsel kimliğini bulmaya çalışırken drag sanatını keşfeder.

hiçbir şeyden korkmuyorum

Priscilla Çöller Kraliçesi

hiçbir şeyden korkmuyorum

Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.

Geleceği Hatırlamak

Geleceği Hatırlamak

Bir koleksiyona veya arşive bakarak gelecek nasıl kurgulanabilir? Seramiğin dayanıklı yapısı onu hayal edebildiğimiz zamanın sonuna dek kalıcı kıldığından geleceğin nasıl hatırlanabileceğini bir seramik koleksiyonu aracılığıyla düşünmek zihin açıcı olabilir. Sergi kapsamında üretilen eserler, geçmişe dair önemli ipuçları taşıyan bir koleksiyonu taze bir perspektifle ele alma ve geleceği hatırlamaya dair bir adım atma potansiyeli taşıyor. 

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Bu Bir Aşk Şarkısı Değil sergisi proje yöneticileri Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley, Nick Hornby’nin edebiyat ve müziğin yollarını kesiştiren etkileyici hikâyesi Ölümüne Sadakat’i anlatıyor!