ReelLife Film Gösterimleri

16 Kasım - 12 Aralık 2023

Pera Film, UNDP Istanbul Regional Hub ve Columbia Global Centers | Istanbul iş birliğinde hayata geçen ReelLife film programının gösterim ve söyleşilerine ev sahipliği yapıyor. 

Hem gündelik yaşantımızda hem de seyirci koltuğunda bilgiye boğulmuş bireyler olsak da bildiklerimizin hâlen çok kısıtlı olduğunu anlatan seçki, dünyanın farklı yerlerinden, çeşitli sosyal meselelere odaklanan hikâyeleri takip ediyor. Program, gösterimlerin ardından gerçekleşecek söyleşiler aracılığıyla izleyiciye daha derin bir anlayış kazandırmayı hedefliyor.

16 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek program kapsamında izlenebilecek filmler; 24 saat açık bir kreşte yolları kesişen karakterler üzerinden çalışma kültürünün yükünü taşıyanlara bakış atan Through the Night, aynı anda ekonomik ve çevresel krizlerle boğuşan Porto Riko’nun güncel portresini çizen Landfall, ekonomik kalkınma ve çevre arasındaki mücadeleye ev sahipliği yapan Filipinler'in en yeni turizm merkezlerinden birinde geçen Delikado.

Tüm filmler Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak gösterilecek, gösterim sonrası söyleşiler ise İngilizce olacaktır.

Bu program kapsamındaki tüm gösterim ve etkinlikler ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır. Yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm film gösterimlerimiz 18+ uygulamasına tabidir.

16 Kasım

19.00 Through the Night

30 Kasım

19.00 Landfall

12 Aralık

19.00 Delikado

Through the Night

Through the Night

Landfall

Landfall

Delikado

Delikado

Gece Yarısı Korku Hikâyeleri: Ay Havuzu <br>  Işın Beril Tetik

Gece Yarısı Korku Hikâyeleri: Ay Havuzu
Işın Beril Tetik

Ela bir yıl önce, yedi dakikalığına ölmüştü. Küçük kardeşinin parktaki kum havuzunun içinde neşeyle oyun oynayışını seyrederken gelmişti ölüm ona. Tüm dünyasını bembeyaz yakıcı bir ışıkla kaplayan ani bir ışıma, bir canavarın kükreyişini andıran zalim bir gümbürtü… 

Dünyanın En Yalnız Katı Meyve Sıkacağı

Dünyanın En Yalnız Katı Meyve Sıkacağı

Tüketimci kültürü eleştiren bu eserden yola çıkarak Harun Çırak’tan bu şeylerin neler söylediklerini, nasıl söylendiklerini hayal etmesini istedik. Dört bölümlük “Söylenen Şeyler” yazı serisinin ilk bölümde hevesle satın alındıktan sonra bir köşeye fırlatılan meyve sıkacağına kulak kabartıyoruz…

Bir Serginin Hikâyesi #ÜryanÇıplakNü

Bir Serginin Hikâyesi #ÜryanÇıplakNü

Türk resminde çıplak, 2007 yılında aramızdan ayrılan değerli danışmanımız Samih Rifat’ın öncülüğünde, hep hayalini kurduğumuz temalardan biriydi.