ReelLife Film Gösterimleri

16 Kasım - 12 Aralık 2023

Pera Film, UNDP Istanbul Regional Hub ve Columbia Global Centers | Istanbul iş birliğinde hayata geçen ReelLife film programının gösterim ve söyleşilerine ev sahipliği yapıyor. 

Hem gündelik yaşantımızda hem de seyirci koltuğunda bilgiye boğulmuş bireyler olsak da bildiklerimizin hâlen çok kısıtlı olduğunu anlatan seçki, dünyanın farklı yerlerinden, çeşitli sosyal meselelere odaklanan hikâyeleri takip ediyor. Program, gösterimlerin ardından gerçekleşecek söyleşiler aracılığıyla izleyiciye daha derin bir anlayış kazandırmayı hedefliyor.

16 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek program kapsamında izlenebilecek filmler; 24 saat açık bir kreşte yolları kesişen karakterler üzerinden çalışma kültürünün yükünü taşıyanlara bakış atan Through the Night, aynı anda ekonomik ve çevresel krizlerle boğuşan Porto Riko’nun güncel portresini çizen Landfall, ekonomik kalkınma ve çevre arasındaki mücadeleye ev sahipliği yapan Filipinler'in en yeni turizm merkezlerinden birinde geçen Delikado.

Tüm filmler Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak gösterilecek, gösterim sonrası söyleşiler ise İngilizce olacaktır.

Bu program kapsamındaki tüm gösterim ve etkinlikler ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır. Yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm film gösterimlerimiz 18+ uygulamasına tabidir.

16 Kasım

19.00 Through the Night

30 Kasım

19.00 Landfall

12 Aralık

19.00 Delikado

Through the Night

Through the Night

Landfall

Landfall

Delikado

Delikado

On Dokuzuncu Yüzyılda Gezgin Olmak

On Dokuzuncu Yüzyılda Gezgin Olmak

N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizimiz devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz. 

Bir Yük Arabası ve Bir İşgal Evi  <br>  Liliana Maresca

Bir Yük Arabası ve Bir İşgal Evi
Liliana Maresca

Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. Müzede 17 sanatçının eserleri yer alıyor. Bienal boyunca bu sanatçıları ve eserlerini blogumuzda ele alıyoruz!

Deniz Hamamları

Deniz Hamamları

Evliya Çelebi’nin ünlü eseri Seyahatname’den anlaşıldığı üzere deniz hamamlarının geçmişi 17. yüzyıla dayanır, kabul görerek yaygınlaşması ise Batılılaşmanın da etkisiyle 19. yüzyılın ortalarını bulur.