Delikado

  • 12 Aralık 2023 / 19.00

Yönetmen: Karl Malakunas
ABD, Filipinler, Birleşik Krallık, Avustralya, Hong Kong, 2022, 94', DCP, renkli
İngilizce, Filipince; Türkçe, İngilizce altyazılı

Filipinler'in en yeni turizm merkezlerinden Palawan, kalkınma ve çevre arasındaki mücadeleye ev sahipliği yapan bir tropik adadır. İklim krizinin gölgesinde, üç çevre aktivisti, ülkenin "son ekolojik sınırını" yok etmek isteyen politikacılara ve iş insanlarına karşı mücadele etmektedir.

Gösterimin ardından yönetmen Karl Malakunas, UNDP Yönetim ve Barış İnşası Lideri Robert Bernardo ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi, Ekonomi ve Sürdürülebilirlik uzmanı Begüm Özkaynak ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Bu filmin gösterimleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır.

 

ReelLife Film Gösterimleri

Through the Night

ReelLife Film Gösterimleri

Landfall

ReelLife Film Gösterimleri

Delikado

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

1963 ile 1966 yılları arasında Andy Warhol, New York sanat çevresinden çeşitli kişilerin film portreleri üzerinde çalıştı. 

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Geleceği Hatırlamak

Geleceği Hatırlamak

Bir koleksiyona veya arşive bakarak gelecek nasıl kurgulanabilir? Seramiğin dayanıklı yapısı onu hayal edebildiğimiz zamanın sonuna dek kalıcı kıldığından geleceğin nasıl hatırlanabileceğini bir seramik koleksiyonu aracılığıyla düşünmek zihin açıcı olabilir. Sergi kapsamında üretilen eserler, geçmişe dair önemli ipuçları taşıyan bir koleksiyonu taze bir perspektifle ele alma ve geleceği hatırlamaya dair bir adım atma potansiyeli taşıyor.