Delikado

  • 12 Aralık 2023 / 19.00

Yönetmen: Karl Malakunas
ABD, Filipinler, Birleşik Krallık, Avustralya, Hong Kong, 2022, 94', DCP, renkli
İngilizce, Filipince; Türkçe, İngilizce altyazılı

Filipinler'in en yeni turizm merkezlerinden Palawan, kalkınma ve çevre arasındaki mücadeleye ev sahipliği yapan bir tropik adadır. İklim krizinin gölgesinde, üç çevre aktivisti, ülkenin "son ekolojik sınırını" yok etmek isteyen politikacılara ve iş insanlarına karşı mücadele etmektedir.

Gösterimin ardından yönetmen Karl Malakunas, UNDP Yönetim ve Barış İnşası Lideri Robert Bernardo ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi, Ekonomi ve Sürdürülebilirlik uzmanı Begüm Özkaynak ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Bu filmin gösterimleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır.

 

ReelLife Film Gösterimleri

Through the Night

ReelLife Film Gösterimleri

Landfall

ReelLife Film Gösterimleri

Delikado

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Bu Bir Aşk Şarkısı Değil sergisi proje yöneticileri Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley, Nick Hornby’nin edebiyat ve müziğin yollarını kesiştiren etkileyici hikâyesi Ölümüne Sadakat’i anlatıyor! 

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”

Turquerie

Turquerie

14. yüzyılda Balkanlar’a giren, 15. yüzyılda Konstantinopolis’i fetheden, 16. yüzyılda Viyana kapılarına dayanan Osmanlı İmparatorluğu, uzun süre Avrupa’nın korkulu rüyası olmuştur. Ancak 17. yüzyıl sonlarına gelindiğinde imparatorluğun genişlemesi durmuştu.