Landfall

  • 30 Kasım 2023 / 19.00

Yönetmen: Cecilia Aldarondo
ABD, 2020, 94’, DCP, renkli
İngilizce, İspanyolca; Türkçe, İngilizce altyazılı

Kolektif travma ve direnişin portresini sunan belgesel, borç kriziyle boğuşurken güçlü bir kasırgayla yıkıma uğrayan Porto Riko'yu merceğine alıyor. Biri çevresel, diğeri ekonomik bu iki fırtınanın akrabalığını inceleyen film, yerel sakinlerin ve dışarıdan gelen "yardımcıların" ütopik iyileşme arayışlarını bir araya getiriyor.

Gösterimin ardından yönetmen Cecilia Aldarondo, UNDP İklim ve Afet Direnci Uzmanı Stanislav Kim ile sosyal bilimci ve kent araştırmacısı Murat Güney bir söyleşi gerçekleştirecektir.

Bu filmin gösterimleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır.

ReelLife Film Gösterimleri

Through the Night

ReelLife Film Gösterimleri

Landfall

ReelLife Film Gösterimleri

Delikado

Charlotte Wells’ten Bir Not

Charlotte Wells’ten Bir Not

Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor.

 

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.