Landfall

  • 30 Kasım 2023 / 19.00

Yönetmen: Cecilia Aldarondo
ABD, 2020, 94’, DCP, renkli
İngilizce, İspanyolca; Türkçe, İngilizce altyazılı

Kolektif travma ve direnişin portresini sunan belgesel, borç kriziyle boğuşurken güçlü bir kasırgayla yıkıma uğrayan Porto Riko'yu merceğine alıyor. Biri çevresel, diğeri ekonomik bu iki fırtınanın akrabalığını inceleyen film, yerel sakinlerin ve dışarıdan gelen "yardımcıların" ütopik iyileşme arayışlarını bir araya getiriyor.

Gösterimin ardından yönetmen Cecilia Aldarondo, UNDP İklim ve Afet Direnci Uzmanı Stanislav Kim ile sosyal bilimci ve kent araştırmacısı Murat Güney bir söyleşi gerçekleştirecektir.

Bu filmin gösterimleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır.

ReelLife Film Gösterimleri

Through the Night

ReelLife Film Gösterimleri

Landfall

ReelLife Film Gösterimleri

Delikado

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Pera Film, Cadılar Bayramı yaklaşırken takipçileri için bir izleme listesi paylaşıyor! Listede, kült filmlerden yakın dönem sinema örneklerine, türler arası gezinen tuhaflıklarla dolu 10 film yer alıyor.

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Heykele Geçiş

Heykele Geçiş

Manolo Valdés’in resimleri, maddesel bir mevcudiyet arayışındayken, bu arayış onun heykellerinde daha da belirgindir. Her geçen yıl, bu alanda daha üretken hale gelir. Günümüzde heykel, sanatçının zamanının ve çabalarının büyük bir bölümünü kapsıyor.