Yönetmen: Matt Wolf
ABD, 2012, 24', HDD, siyah-beyaz, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı
Matt Wolf bu belgeselinde, Joe Brainard'ın I Remember (Hatırlıyorum) (1970) başlıklı ikonik şiirine geri dönüyor. Wolf kurguladığı arşiv görüntüleriyle, Brainard'ın bu şiiri okuduğu ses kayıtlarının yanı sıra, ömürlük dostu ve birlikte çalıştığı şair Ron Padgett ile yapılan bir röportajın kayıtlarını birleştiriyor: Ve ortaya, Joe Brainard'ın yaratıcı biyografisi ile dostluk, nostalji ve hafızanın tuhaf mucizeleri üzerine özlü bir diyalog çıkıyor.
Bu program kapsamındaki Pera Film gösterim ve etkinlikleri ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır. Yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm film gösterimlerimiz 18+ uygulamasına tabidir.
Suna ve İnan Kıraç Vakfı’na ait Oryantalist Resim Koleksiyonu’nda bugüne kadar Pera Müzesi’nin ikinci katındaki sergilerde de yer almış iki çocuk portresi bulunmaktadır. 20. yüzyıl başlarında, 4 yıl arayla yapılmış bu resimlerdeki çocuklardan biri Sultan Abdülhamid’in oğullarından Şehzade Abdürrahim Efendi, diğeri ise Osman Hamdi Bey’in kızı Nazlı’dır.
Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. Müzede 17 sanatçının eserleri yer alıyor. Bienal boyunca bu sanatçıları ve eserlerini blogumuzda ele alıyoruz!
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)