Karanlıkta Kalanlar

  • 15 Kasım 2014 / 19.00
  • 3 Aralık 2014 / 19.00

Yönetmen: Agnieszka Holland
Oyuncular: Robert Wieckiewicz, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska
Polonya, Almanya, Kanada, 145’, 2011, renkli
Lehçe, Türkçe altyazıyla

Film, Nazilerin işgali altındaki Polonya şehri Lviv’de Yahudi sığınmacıları kurtarmaya çalışan bir adamın dramatik hikayesi. 1943 yılında Lviv’de geçen film, Polonyalı kanalizasyon işçisi Leopold Socha ve onun kaderini değiştirecek bir karşılaşmanın gerçek hikayesine dayanmaktadır. Sosha, farelerin işgal ettiği dar bir kanalizasyonda saklanarak gettonun boşaltılmasından kaçmaya çalışan bir grup Yahudi ile karşılaşır. Yahudiler, onları gizli bir yere götürmesi ve onlara yemek vermesi için Sosha’ya para teklif ederler. Sosha, kararını verir ve en sonunda sığınmacılar için kendi hayatını riske atar...

Geriye Karanlık Kalır<br/>Agnieszka Holland

Ateş

Geriye Karanlık Kalır<br/>Agnieszka Holland

Avrupa Avrupa

Geriye Karanlık Kalır<br/>Agnieszka Holland

Karanlıkta Kalanlar

Geriye Karanlık Kalır<br/>Agnieszka Holland

Devrim Ateşi

Karanlıkta Kalanlar

Gece Yarısı Korku Hikâyeleri: Polen, Fotosentez & Rock’n Roll <br> Murat Başekim

Gece Yarısı Korku Hikâyeleri: Polen, Fotosentez & Rock’n Roll
Murat Başekim

Loş gecede çağırıyor. Beni. Beni istiyor. İşitiyorum fısıltısını. Parfümünü.Tatlı tükürüğünü. Siluet sallanıyor. Çağırıyor. Ona gitmeliyim.O kadar uzakta değil. İşitiyorum. Aşk bu. Eminim.

 

Hafıza  Anılar İnşa Etmek / Anı Odası / Ölümü Anımsa

Hafıza Anılar İnşa Etmek / Anı Odası / Ölümü Anımsa

Her hafıza bir iç hikâyeyi anlatır; her koleksiyonun da bir iç hikâyesi vardır. Koleksiyon; sanatçı, izleyici, koleksiyoner gibi pek çok farklı hafızanın, hikâyenin birbiri içine geçtiği yerdir.

Kozbekçi Mustafa Ağa

Kozbekçi Mustafa Ağa

1709’da Rus Çarı Petro’ya yenildikten sonra Osmanlı’ya sığınan Demirbaş Şarl (XII. Karl) 5 yıl boyunca maiyetiyle birlikte Bender’de kalmış, tüm masrafları Osmanlı tarafından karşılanmış, kendisine maaş bağlanmış ve borç para verilmiştir.