Moon Mirror Journey

Yönetmen: Rebecca Horn
Almanya, 2011, renkli, 72`, İngilizce, Türkçe altyazılı

Sanatçı Rebecca Horn bu filminde son 25 yıldır ürettiği en önemli çalışmalarını inceliyor. Eserleri arasında Münster’de gerçekleştirdiği Das gegenläufige Konzert (1987), Konzert für Buchenwald (1999, Weimar ve Schloß Ettersberg) ve 2007 yılında Martin Gropius Bau’daki büyük retrospektifi de yer alıyor. Filmde yer alan zengin içerik heyecan verici bir yaşam yolculuğuna çıkarıyor.

Bir Moontower Foundation projesi.

Rebecca Horn <br/>Gösterim ve Sanatçı Sunumu

Moon Mirror Journey

Rebecca Horn <br/>Gösterim ve Sanatçı Sunumu

Buster´s Bedroom

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Giacometti: Erken Dönem Yapıtları

Gençlik dönemi yapıtlarına ayrılan ilk bölümde, az bilinen bir dizi resim üstünden, babası, İsviçreli Art-İzlenimci ressam Giovanni Giacometti’nin etkisi ve genç sanatçının gelişimindeki rolü ortaya koyuyor.

Mersad Berber Eserlerinde At Figürü

Mersad Berber Eserlerinde At Figürü

Mersad Berber (1940-2012), Bosna-Hersek ve Yugoslav sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden biridir. İfade gücü ve eşsiz yeteneği sayesinde yerel sanat çevresini çağdaş Avrupa ve dünya sanatının bir parçası haline getiren Berber, Bosna-Hersek’in çağdaş kültür tarihinde son derece dinamik bir döneminde yaşamıştır.

Pera Müzesi’nde Bir Gece

Pera Müzesi’nde Bir Gece

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor.