Buster´s Bedroom

Yönetmen: Rebecca Horn
Oyuncular: Donald Sutherland, Geraldine Chaplin, Valentina Cortese
Almanya, Kanada, Portekiz , 1990, renkli, 104’, İngilizce, Türkçe altyazılı

Sinema öğrencisi Micha, sessiz film kahramanı Buster Keaton’a hayrandır. Oyuncunun sanatı ve bir maske gibi taşıdığı dokunulmazlık, Micha’da bir saplantı haline gelmiştir. Hayranı olduğu oyuncunun izini sürerken yolu Meksika çölünde eski bir sanatoryum olan Nirvana House’a düşer. Rivayete göre Keaton burada 30’lu yıllarda alkolizm tedavisi görmüştür. Micha, kurumun yöneticisi olan O’Connor’la yakınlaştıkça Mrs. Daniels adlı başka bir hastanın kıskançlığının hedefi haline gelir. Rebecca Horn, Keaton’un dünya görüşünü ve mizah anlayışını çeşitli sembollerle anlatıyor.

Rebecca Horn <br/>Gösterim ve Sanatçı Sunumu

Moon Mirror Journey

Rebecca Horn <br/>Gösterim ve Sanatçı Sunumu

Buster´s Bedroom

Kimliğin Parçaları

Kimliğin Parçaları

1972 yılında Bosna-Hersek’teki ilk Güzel Sanatlar Akademisi olarak kurulan Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi kuruluşundan bu yana Saraybosna çağdaş sanatının en önemli temsilcilerinden biri oldu. 

Bizi mi gözetliyor? <br> Vajiko Chachkhiani

Bizi mi gözetliyor?
Vajiko Chachkhiani

Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. Müzede 17 sanatçının eserleri yer alıyor. Bienal boyunca bu sanatçıları ve eserlerini blogumuzda ele alıyoruz!

Ressamların Gözünden Osmanlı’da Müzik ve Eğlence

Ressamların Gözünden Osmanlı’da Müzik ve Eğlence

Batılı ressamların Osmanlı konulu iç mekanda geçen gündelik yaşam resimlerine baktığımızda müzikli eğlenceler yaşama dair önemli bir detay olarak dikkat çeker. Bazen de tek figürlü resimlerde sadece müzik yapan kadınlar betimlenmiştir.