Buster´s Bedroom

Yönetmen: Rebecca Horn
Oyuncular: Donald Sutherland, Geraldine Chaplin, Valentina Cortese
Almanya, Kanada, Portekiz , 1990, renkli, 104’, İngilizce, Türkçe altyazılı

Sinema öğrencisi Micha, sessiz film kahramanı Buster Keaton’a hayrandır. Oyuncunun sanatı ve bir maske gibi taşıdığı dokunulmazlık, Micha’da bir saplantı haline gelmiştir. Hayranı olduğu oyuncunun izini sürerken yolu Meksika çölünde eski bir sanatoryum olan Nirvana House’a düşer. Rivayete göre Keaton burada 30’lu yıllarda alkolizm tedavisi görmüştür. Micha, kurumun yöneticisi olan O’Connor’la yakınlaştıkça Mrs. Daniels adlı başka bir hastanın kıskançlığının hedefi haline gelir. Rebecca Horn, Keaton’un dünya görüşünü ve mizah anlayışını çeşitli sembollerle anlatıyor.

Rebecca Horn <br/>Gösterim ve Sanatçı Sunumu

Moon Mirror Journey

Rebecca Horn <br/>Gösterim ve Sanatçı Sunumu

Buster´s Bedroom

Mavi Giysili Kız

Mavi Giysili Kız

Bu tam boy kız portresi, erken 18. yüzyıl Britanya portre çizim sanatının güzel bir örneğidir. Çocuk, sağ ön planı bir sütun kaidesiyle çevrili terasta dururken gösterilir.

Barbara Hammer’dan Sanatın İfade Gücü Üzerine

Barbara Hammer’dan Sanatın İfade Gücü Üzerine

Pera Film’in Amerikan deneysel sinemasının öncü kadın sanatçılarından Barbara Hammer’ın film ve videolarından retrospektif niteliğinde sunduğu Barbara Hammer
Beden Politikaları programı 19 Nisan - 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Video Sanatının Öncü İsmi Nam June Paik

Video Sanatının Öncü İsmi Nam June Paik

Nam June Paik video sanatının öncülerinden biriydi (1932- 2006). Warhol ile Nameth’in, rock, film ve performansı birleştiren saykodelik happening’lerle deneysel çalışmalar yaptığı sıralarda video sanatının öncüleri Nam June Paik, Stephen Beck, Eric Siegel ve Steina Vasulka’nın aynı konularda deneyler yapmış olması ilginçtir.