Tablodan Taşan Hayvanlar

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 18 Mart 2023 / 13.30
  • 25 Mart 2023 / 10.30
  • 15 Nisan 2023 / 13.30

Kontenjanımız dolmuştur, ilginiz için teşekkür ederiz.

Eserlerinde sıklıkla hayvan figürleri kullanan; hatta kimi zaman kendisi ve tanıdığı insanları da hayvan şeklinde resmeden Paula Rego’dan ilham alan çocuklar, rengarenk hayvan portreleri tasarlıyor. Rehberli sergi turunun ardından, viyol (yumurta kartonu) kullanılacak atölyede çocuklar, akrilik boyalarla renklendirdikleri hayvan portrelerini şönil, ponpon gibi çeşitli malzemelerle süslüyor. Viyolün üç boyutlu yapısı sayesinde, tabloların dışına taşan rengarenk hayvan portreleri ortaya çıkıyor.

İlişkili Sergi: Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi

Yaş Grubu: 7-12
Süre: 90 dakika
Kontenjan: 15 kişi
Atölye Başına Katılım Bedeli: 120 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
PERAkart AİLE’lilere özel indirim uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor . Yükleniyor...
yükleniyor .. Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Janine Antoni Bana Bak!

Janine Antoni Bana Bak!

Janine Antoni, 1990’larda, kimlik inşası meselesine odaklanmaya başladı. Yala ve Sabunla isimli yapıtını, klasik heykel geleneğine uygun olarak, doğrudan kendi bedeninden aldığı kalıptan yola çıkarak yaptı. Bu büstleri sıra dışı kılan ise, sabun ve çikolata gibi tüketim maddelerinden yapılmış olmaları.

Jean-Michel Basquiat Bana Bak!

Jean-Michel Basquiat Bana Bak!

New York sokaklarında hicivli graffitilerinin belirlemeye başladığı 1977’den 1988’deki zamansız ölümüne kadar Jean-Michel Basquiat neo-ekspresyonizm çizgisinde son derece etkili yapıtlar üretti. Bütün çalışmalarında olduğu gibi, şematik fırça darbeleriyle yapılmış bu kara maske de sanat, edebiyat, popüler kültür ve Karayip geleneğine birçok gönderme barındırıyor.

Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar

Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar

Portreler, kaçınılmaz olarak toplumsal tanınmaya ve ideolojik değişikliklere tabidir. Bu alanda yer alan eserler, toplumsal cinsiyet ve ırka ilişkin kültürel uzlaşımların yanı sıra film yıldızlarının imajlarında işleyişte olan estetik stratejileri sorguluyor.