Geleceği Başa Sar
DJ bbs & DJ Samy Winehouse

Konser

22 Aralık 2023 / 20.00

Pera Müzesi, Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu’ndan yola çıkarak güncel yapıtlar sunan Gelecek Hatıraları sergisi kapsamında, DJ ikilisi bbs ve DJ Samy Winehouse’un performansları eşliğinde “Geleceği Başa Sar” etkinliğini düzenliyor. Ücretsiz konserde geçmişten müzikler geleceği hatırlatan mix’lerle çalınıyor.

20.00 – 21.00 bbs
21.00 – 22.00 Samy Winehouse

Pera Café’de gerçekleşecek konser ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır. “Uzun Cuma” kapsamında 18.00 – 22.00 arası sergiler ücretsiz gezilebilir.

Süreli Sergi

Gelecek Hatıraları

Nesnelerin yardımıyla hatırlananlara odaklanan sergi, güncel yapıtlar aracılığıyla hafıza ile gelecek tahayyülleri arasında kurulan bağları araştırıyor. Hatıra olarak alınan, belli bir yer ve zamanı hatırlatan veya koleksiyonu yapılan nesnelerin kültürel ve sembolik değeri ve anlamı, kişisel yolculuklarla bölgenin hafızasını birbirine örüyor. Geçmişe nostaljik bir bağlılık yerine geleceği nasıl hatırlayacağımız hakkında düşünmeyi öneriyor ve hafızanın gelecek odaklı işlevlerine eğiliyor.

Gelecek Hatıraları

Saraybosna Günlükleri

Saraybosna Günlükleri

Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi sergimiz, Bosna-Hersek sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden Mersad Berber’in sanatına odaklanıyor.

Giacometti ve İnsan Figürü

Giacometti ve İnsan Figürü

Alberto Giacometti sergisinin ikinci bölümü, büyük yapıtlarla birlikte çoğunluğu 1950-1960 yılları arasında gerçekleştirilmiş, sanatçının dünya algısını geliştirdiği ve gerçeği olduğu gibi değil de gördüğü gibi yansıttığı olgunluk dönemi yapıtlarını ele alıyordu. 

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı.