Asistan

  • 18 Mart 2022 / 19.30
  • 6 Nisan 2022 / 19.00

Yönetmen: Kitty Green
Oyuncular:
Julia Garner, Owen Holland, Jon Orsini, Rory Kulz
ABD, 2019, 87', DCP, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı 

Kitty Green’in ilk uzun metrajlı kurmaca filmi, Jane’in iş yerinde maruz kaldığı ve sonu #MeToo hareketine çıkan tacizin içyüzünü odağına alıyor. Julia Garner, her ne kadar film boyunca yüzü gösterilmese de Harvey Weinstein’den esinlenilen nüfuzlu bir iş adamının asistanı rolünü üstleniyor.

Asistan üniversiteden yeni mezun, yapımcı olma hevesini nüfuzlu bir iş adamının asistanı olmak suretiyle rafa kaldırmış Jane’in (Julia Garner) iş hayatındaki bir gününe odaklanıyor. Jane’in günlerinin diğer asistanlardan hiçbir farkı yok; kahve yapıyor, fotokopi makinesindeki kağıtları değiştiriyor, yemek siparişi veriyor, seyahat belgelerini hazırlıyor, telesekreter mesajlarını alıyor ve bu böyle sürüp gidiyor. Fakat Jane günlük rutinlerini devam ettirdiği süre boyunca hem kendisi hem de biz izleyiciler, sinsice hayatının içine sızan taciz ve istismarın farkına varmaya başlıyoruz. Nihayetinde Jane etrafını sarmalayan bu istismar döngüsünü kırmak adına harekete geçiyor.

Birlikte Güçlü

Asistan

Birlikte Güçlü

Antonia’nın Yazgısı

Birlikte Güçlü

Asla Nadiren Bazen Her Zaman

Birlikte Güçlü

İlahi Düzen

Birlikte Güçlü

Kızlar Çetesi

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

1963 ile 1966 yılları arasında Andy Warhol, New York sanat çevresinden çeşitli kişilerin film portreleri üzerinde çalıştı. 

“Sönüp gitmektense yanıp kül olmak daha iyidir”

“Sönüp gitmektense yanıp kül olmak daha iyidir”

1962’de fluxus hareketinin önde gelen üyelerinden Philip Corner, Piano Activities (Piyano Etkinlikleri) başlıklı bir performans sırasında yaptıklarıyla ciddi müzik çevrelerinde büyük olay yaratmıştı.