Burgonya Dükü

  • 21 Haziran 2023 / 19.00
  • 14 Temmuz 2023 / 19.00

Yönetmen: Peter Strickland
Oyuncular: Sidse Babett Knudsen, Chiara D’Anna, Fatma Mohamed
İngiltere, 2014, 104', DCP, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı

İki âşık, Cynthia ve Evelyn, efendi ve köle rollerini oynayarak hayli teferruatlı sadomazoşist fantezileri hayata geçirirler. Zamanla bu güç oyunları keyif vermemeye başlayınca Cynthia alışıldık bir ilişkinin özlemini duyar. Buna karşın Evelyn, oyunlarını daha da uç noktalara taşımayı dener.

Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?

Burgonya Dükü

Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?

Ortak Bir Dil

Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?

Günler

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Pera Film, Cadılar Bayramı yaklaşırken takipçileri için bir izleme listesi paylaşıyor! Listede, kült filmlerden yakın dönem sinema örneklerine, türler arası gezinen tuhaflıklarla dolu 10 film yer alıyor.

Heykele Geçiş

Heykele Geçiş

Manolo Valdés’in resimleri, maddesel bir mevcudiyet arayışındayken, bu arayış onun heykellerinde daha da belirgindir. Her geçen yıl, bu alanda daha üretken hale gelir. Günümüzde heykel, sanatçının zamanının ve çabalarının büyük bir bölümünü kapsıyor.

Turquerie

Turquerie

14. yüzyılda Balkanlar’a giren, 15. yüzyılda Konstantinopolis’i fetheden, 16. yüzyılda Viyana kapılarına dayanan Osmanlı İmparatorluğu, uzun süre Avrupa’nın korkulu rüyası olmuştur. Ancak 17. yüzyıl sonlarına gelindiğinde imparatorluğun genişlemesi durmuştu.