Ortak Bir Dil

  • 5 Temmuz 2023 / 19.00
  • 12 Temmuz 2023 / 19.00

Yönetmen: Isabel Sandoval
Oyuncular: Isabel Sandoval, Eamon Farren, Ivory Aquino, PJ Boudousque, Lev Gorn, Lynn Cohen
ABD, 2019, 89', DCP, renkli
İngilizce, Tagalogca; Türkçe altyazılı

Trans bir kadının yönettiği, yazdığı ve oynadığı Ortak Bir Dil, 2019’da Venedik Film Festivali’ne seçilerek tarihe geçen güçlü ve bağımsız bir drama... Film, Brooklyn, Brighton Beach'te yaşlı bir Rus kadın olan Olga'nın (Lynn Cohen) bakıcısı olarak çalışan ve yaşayan belgesiz Filipinli trans kadın Olivia'yı (Isabel Sandoval) anlatıyor. Olivia'nın hayatı, Olga'nın torunu Alex ile tanışınca daha da karmaşık bir hal alır. Sınır dışı edilme korkusuyla Olivia, yeni ilişkisini yönetmek ve ülkede kalmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?

Burgonya Dükü

Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?

Ortak Bir Dil

Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?

Günler

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Pera Film, Cadılar Bayramı yaklaşırken takipçileri için bir izleme listesi paylaşıyor! Listede, kült filmlerden yakın dönem sinema örneklerine, türler arası gezinen tuhaflıklarla dolu 10 film yer alıyor.

Heykele Geçiş

Heykele Geçiş

Manolo Valdés’in resimleri, maddesel bir mevcudiyet arayışındayken, bu arayış onun heykellerinde daha da belirgindir. Her geçen yıl, bu alanda daha üretken hale gelir. Günümüzde heykel, sanatçının zamanının ve çabalarının büyük bir bölümünü kapsıyor.

Turquerie

Turquerie

14. yüzyılda Balkanlar’a giren, 15. yüzyılda Konstantinopolis’i fetheden, 16. yüzyılda Viyana kapılarına dayanan Osmanlı İmparatorluğu, uzun süre Avrupa’nın korkulu rüyası olmuştur. Ancak 17. yüzyıl sonlarına gelindiğinde imparatorluğun genişlemesi durmuştu.