Çocuk Gibi Konuş

Yönetmen: John Akomfrah
Oyuncular:
 Cal MacAninch, Richard Mylan, Rachel Fielding, Carla Henry
İngiltere, 1998, 77', HDD, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı 

Çocuk Gibi Konuş, kontrolden çıkan bir olay sonucu hayatları geri dönülmez bir şekilde değişen Sammy, Billy ve Ruby adlı üç genç arkadaş arasındaki ilişkileri anlatıyor. Northumbria kıyısındaki tenha bir yetimhanede büyümüş üç sorunlu genç arasında gelişen güçlü dostluğu keşfe çıkan Çocuk Gibi Konuş’un göz kamaştıran panoramaları kıyı kesiminin ıssız güzelliğini gözler önüne sererken, genç oyuncuların sergilediği güçlü performans ise tehlike ve arzunun birbirine bağımlı olduğu, gizliliğin hem koruyup hem zarar verdiği çocukluk döneminin hassas dünyasına izleyiciyi çeken, şiirsel ve dokunaklı bir drama yaratıyor.

John Akomfrah: Hafıza Odaları

Handsworth Şarkıları

John Akomfrah: Hafıza Odaları

Kanıt

John Akomfrah: Hafıza Odaları

Kimin Kalbe İhtiyacı Var

John Akomfrah: Hafıza Odaları

Çocuk Gibi Konuş

John Akomfrah: Hafıza Odaları

Dokuz İlham Perisi

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Geleceği Hatırlamak

Geleceği Hatırlamak

Bir koleksiyona veya arşive bakarak gelecek nasıl kurgulanabilir? Seramiğin dayanıklı yapısı onu hayal edebildiğimiz zamanın sonuna dek kalıcı kıldığından geleceğin nasıl hatırlanabileceğini bir seramik koleksiyonu aracılığıyla düşünmek zihin açıcı olabilir. Sergi kapsamında üretilen eserler, geçmişe dair önemli ipuçları taşıyan bir koleksiyonu taze bir perspektifle ele alma ve geleceği hatırlamaya dair bir adım atma potansiyeli taşıyor. 

Charlotte Wells’ten Bir Not

Charlotte Wells’ten Bir Not

Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.