Sabırlı Bakım

  • 1 Aralık 2021 / 19.00
  • 8 Aralık 2021 / 19.00

Yönetmenler: Katherine Cheairs, Cristóbal Guerra, Danny Kilbride, Abdul-Aliy A. Muhammad, Uriah Bussey, Beto Pérez, Steed Taylor, J Triangular, Women's Video Support Project
ABD, 2021, 63', HDD, renkli
İspanyolca, Mandarin, İngilizce; Türkçe altyazılı

Visual AIDS, Day With(out) Art 2021 kapsamında, halen devam eden HIV salgınındaki toplum destekli bakım stratejilerine ışık tutan videoların derlendiği program Sabırlı Bakım’ı sunuyor.

Geçmişteki zarar azaltma ve hapishane aktivizmi konularından HIV ilacının uzun vadeli etkilerine kadar uzanan geniş bir yelpazeyi işleyen Sabırlı Bakım, hükümetlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ihmalkarlığına dikkat çekerken, toplum destekli bakım, karşılıklı yardım ve dayanışma hikayelerine odaklanıyor. Programın adı ikili bir anlama sahip; bakıcıların azmini ve özverili çalışmalarını onurlandırırken aynı zamanda ilaçlardan ve sağlık hizmeti sağlayıcılardan kaynaklanabilecek potansiyel zararlara da değiniyor. Sabırlı Bakım, bir salgının yalnızca ilaçlarla çözülebileceği varsayımını geçersiz kılıyor ve toplum destekli çalışmaları kalıcı bir ilaç türü olarak yorumlayarak karşımıza getiriyor.

Buradayım!

Sabırlı Bakım

Buradayım!

Kanıyorum

Buradayım!

Pleybek

Buradayım!

Çözülen Diller

Turquerie

Turquerie

14. yüzyılda Balkanlar’a giren, 15. yüzyılda Konstantinopolis’i fetheden, 16. yüzyılda Viyana kapılarına dayanan Osmanlı İmparatorluğu, uzun süre Avrupa’nın korkulu rüyası olmuştur. Ancak 17. yüzyıl sonlarına gelindiğinde imparatorluğun genişlemesi durmuştu. 

Heykele Geçiş

Heykele Geçiş

Manolo Valdés’in resimleri, maddesel bir mevcudiyet arayışındayken, bu arayış onun heykellerinde daha da belirgindir. Her geçen yıl, bu alanda daha üretken hale gelir. Günümüzde heykel, sanatçının zamanının ve çabalarının büyük bir bölümünü kapsıyor.

Rineke Dijkstra Bana Bak!

Rineke Dijkstra Bana Bak!

“Portre insanlık durumunun dışından ve de içinden bahseder, bir kişinin fiziği kadar psikolojisini de yansıtır –ya da yansıtmalıdır.”