}

Saklı Yüz

  • 14 Aralık 2013 / 14:00
  • 15 Aralık 2013 / 16:00

Yönetmen: Andrés Baiz
Tür : Thriller
Oyuncular: Quim Gutierrez, Clara Lago, Martina García, Marcela Mar, Juan Alfonso Baptista, Alexandra Stewart, Humberto Dorado
İspanya 97’, 2011, renkli
İspanyolca, Türkçe altyazıyla

Yönetmen Andi Baiz Cali’nin filmi, Bogota Filarmoni Orkestrası’nın şefi Adrian’la kız arkadaşı Bethlehem’in hikayesini anlatıyor. Birbirlerine çok aşık görünürlerken Bethlehem Adrian’ın sadakatini sorgulamaya başlıyor ve ortadan kayboluyor. Bu durumdan kötü etkilenen Adrian teselliyi müziğinde ve güzel hizmetçi Fabiana’nın kollarında buluyor. Aralarındaki tutku büyüdükçe Bethlehem’in gizemli bir biçimde ortadan kayboluşu hakkında sorular da sorulmaya başlıyor.

Kolombiya <br/>Latin Amerika'dan Öyküler

Saklı Yüz

Kolombiya <br/>Latin Amerika'dan Öyküler

Yengeç Kapanı

Kolombiya <br/>Latin Amerika'dan Öyküler

Sofia ve İnatçı

Kolombiya <br/>Latin Amerika'dan Öyküler

Şişman, Kel ve Kısa Adam

Saklı Yüz

18 ve 19. Yüzyıl Resimlerinde Camiler

18 ve 19. Yüzyıl Resimlerinde Camiler

Batılı ressamların eserlerinde camiler İstanbul kentinin kimliğini yansıtan başlıca mimari unsurlar olarak karşımıza çıkar. Bazen resimde gösterilen kentin İstanbul olduğunu sadece camilere bakarak anlayabiliriz. Detaylar gerçekle uyuşmasa da, deniz ve ufukta bazen abartılı ölçülerle verilen camiler mekanın tartışmasız biçimde İstanbul olduğunu söyler bize. 

“Döküntü Müzesi”  <br> Dayanita Singh

“Döküntü Müzesi”
Dayanita Singh

 Dayanita Singh, izleyicileri çok defa bir sergi ortamı dahilinde fotografik dokümanları bir araya getirmeye veya yeniden şekillendirmeye davet ederek bu ortak tarihi araştırıyor.

Kendine Ait Bir Saha

Kendine Ait Bir Saha

Pera Film Altın Madalya: Sporda Kadın programı kapsamında 5Harfliler ile bir yazı dizisi sunuyor. Kendilerini; “kadın gündeminin peşinde, bağımsız bir internet sitesi” diye tanımlayan 5Harfliler bizim için hazırladıkları ilk yazılarında Yeni Nesil Kraliçeler: Bir Zanzibar Futbol Öyküsü belgeselini ele alıyor. Serinin bu ilk yazısı Denzi Deng’in kaleminden!