Buradayım!
Buradayım!
1 - 15 Aralık 2021

Pera Film, Dünya AIDS Günü için başlattığı Buradayım! adlı film programına bu yıl da devam ediyor. 

3. İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali
3. İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali
12 - 21 Kasım 2021

Türkiye’nin ilk deneysel film festivali olma niteliğini taşıyan İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali, bir yıllık kapanma sürecinin ardından 12-21 Kasım tarihleri arasında üçüncü kez günümüz deneysel sinemasının en özgün eserlerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Arkası Şimdi!
Arkası Şimdi!
29 Eylül - 23 Ekim 2021

Pera Film, fiziksel gösterimlerine dizilerden oluşan programı Arkası Şimdi! ile başlıyor. Pandemi ile izleme deneyimi online platformlara, bilgisayar ekranlarına yerleşmeye başlamışken Pera Film, sinema perdesinde aralıksız dizi izleme deneyimi ile salon gösterimlerine geri dönüyor.

Gerçek Evimiz Hayatımızdır
Gerçek Evimiz Hayatımızdır
6 - 20 Ağustos 2021

Pera Film, Nisan ayında Pera Müzesi’nde açılan İmkansız Eve Dönüş sergisi kapsamındaki programı Gerçek Evimiz Hayatımızdır’ı çevrimiçi olarak izleyiciye sunuyor. 

14. DOCUMENTARIST İstanbul Belgesel Günleri
14. DOCUMENTARIST İstanbul Belgesel Günleri
6 - 11 Temmuz 2021

Pera Film, 14. DOCUMENTARIST İstanbul Belgesel Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. Festival kapsamında Türkiye Panorama bölümünün yanı sıra çeşitli film gösterimlerine Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Yepyeni Bir Dünya
Yepyeni Bir Dünya
24 Haziran - 15 Temmuz 2021

Pera Film, Onur Haftası’nı çevrimiçi gerçekleşecek bir film programı ile kutluyor. Program adını, 2021’in başlarında hayatını kaybeden trans müzisyen SOPHIE’nin aynı adlı şarkısından alıyor. Yepyeni Bir Dünya başlıklı programda yer alan 4 film de, işte, evde, sokakta, var olmaya çalıştığı her yerde yeni bir dünya kurmak için mücadelesini sürdüren kuir karakterlerin yaşamlarından izler taşıyor.

Dijital Duygular
Dijital Duygular
9 - 29 Mayıs 2021

Pera Film, Şubat ayında Pera Müzesi’nde açılan Zevk Meselesi sergisi kapsamındaki programı Dijital Duygular’ı çevrimiçi olarak izleyiciye sunuyor.

Natura Urbana | Berlin'in Boş Arazileri
Natura Urbana | Berlin'in Boş Arazileri
8 - 11 Nisan 2021

Pera Film, Istanbul Unbound iş birliğiyle, Natura Urbana | Berlin'in Boş Arazileri belgeselini çevrimiçi olarak izleyici ile buluşturuyor. 

Kayıp Rüzgarlar
Kayıp Rüzgarlar
12 - 26 Mart 2021

Pera Film, Pera Müzesi’nin Kristal Berraklığı sergisi kapsamındaki seçkisini çevrimiçi olarak izleyici ile buluşturuyor.

 

Sadie Benning: Direniş Günlükleri
Sadie Benning: Direniş Günlükleri
8 - 22 Mart 2021

Pera Film, Amerikan deneysel sinemasının öncü isimlerinden Sadie Benning’in film ve videolarından retrospektif niteliğinde bir seçki sunuyor. Sadie Benning: Direniş Günlükleri adlı programda sanatçının 6 eseri çevrimiçi olarak izleyici ile buluşuyor.

İçeri Adım, Dışarı Adım
İçeri Adım, Dışarı Adım
11 - 24 Ocak 2021

Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür sergisi, minyatürden yola çıkan eserleri yan yana getirerek, minyatüre farklı yaklaşımları ve ortaklaştıkları prensipleri açığa çıkarıyor. Sergide yer alan sanatçıların ortak noktasını ise dünyaya minyatür aracılığıyla bakmaları oluşturuyor. İçeri Adım, Dışarı Adım başlıklı program ise, sanatçıların sergide minyatürü kullanarak işaret ettiği konuların yansımasının izini süren, hikayelerine hem içeriden hem de dışarıdan bir gözle bakmaya çalışan 3 filme yer veriyor.