Zayıf Nokta

  • 17 Mayıs 2024 / 19.00
  • 26 Mayıs 2024 / 15.00

Yönetmen: Peter Fleischmann
Oyuncular: Michel Piccoli, Ugo Tognazzi, Mario Adorf, Adriana Asti
Batı Almanya, Fransa, İtalya, 1975, 111', DCP, renkli
Fransızca; Türkçe altyazılı

1974 yılında, askeri hükümet tarafından yönetilen Yunanistan’dayız. Masum bir turizmci olan Georgis, yasadışı bir yeraltı örgütüne üye olduğu iddiasıyla suçlanır. İki gizli ajan tarafından yakalanan Georgis, gözetim altında Atina’daki gizli servis karargahına götürülmek üzere yola çıkar; ancak yolculuk kovalamaca ve tuzaklarla doludur. Genç Alman Sineması akımının temsilcilerinden ve beyazperdenin özgür ruhlu yönetmenlerinden Peter Fleischmann’ın imzasını taşıyan bu kafkaesk komedinin başrollerinde efsanevi aktörler Mario Adorf ve Michel Piccoli’ye Ugo Tognazzi eşlik ediyor.

her şey film

O

her şey film

Mädchen in Uniform

her şey film

Opera Binasında Yangın

her şey film

Zayıf Nokta

Geleceği Hatırlamak

Geleceği Hatırlamak

Bir koleksiyona veya arşive bakarak gelecek nasıl kurgulanabilir? Seramiğin dayanıklı yapısı onu hayal edebildiğimiz zamanın sonuna dek kalıcı kıldığından geleceğin nasıl hatırlanabileceğini bir seramik koleksiyonu aracılığıyla düşünmek zihin açıcı olabilir. Sergi kapsamında üretilen eserler, geçmişe dair önemli ipuçları taşıyan bir koleksiyonu taze bir perspektifle ele alma ve geleceği hatırlamaya dair bir adım atma potansiyeli taşıyor. 

Charlotte Wells’ten Bir Not

Charlotte Wells’ten Bir Not

Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.