Yerkürenin Renkleri <br> 17. İstanbul Bienali Öğrenme Programları
Yerkürenin Renkleri
17. İstanbul Bienali Öğrenme Programları

20 Eylül - 20 Kasım 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 17. İstanbul Bienali’ne paralel olarak, müzede projeleri sergilenen sanatçıların çalışmalarından esinlenerek farklı yaş gruplarına yönelik hem çevrimiçi hem yüz yüze atölyeler ve turlar düzenliyor.

Ara Tatil Atölyeleri
Ara Tatil Atölyeleri
15 - 20 Kasım 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Ara Tatil Atölyeleri kapsamında 15-20 Kasım 2022 tarihleri arasında, 17. İstanbul Bienali’ne paralel olarak farklı yaş grupları için yüz yüze sergi turu ve atölyeler düzenliyor.  

Rastlantısal İfadeler
Rastlantısal İfadeler
9 Mayıs - 7 Ağustos 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 9 Mayıs – 7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Ve Şimdi İyi Haberler adlı sergiye paralel “Rastlantısal İfadeler” isimli program kapsamında farklı yaş gruplarına yönelik eğlenceli ve öğretici çevrimiçi atölyeler ve turlar düzenliyor.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı <br> Doğaçlama Hareket: Funflows
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı
Doğaçlama Hareket: Funflows

19 Mayıs 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında doğaçlama hareket atölyesi düzenliyor.

Yaratıcı Drama ile Kat Kat Haberler
Yaratıcı Drama ile Kat Kat Haberler
24 Nisan 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları ve Çağdaş Drama Derneği iş birliğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 24 Nisan 2022 tarihinde çevrimiçi yaratıcı drama atölyeleriyle kutluyoruz. Pera Müzesi’ni çevrimiçi ortamda keşfediyor, çocukların yaratıcı drama yöntemiyle doğaçlama yeteneklerine odaklanıyoruz.

Ara Tatil Atölyeleri
Ara Tatil Atölyeleri
11 - 16 Nisan 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Ara Tatil Atölyeleri kapsamında 11-16 Nisan 2022 tarihleri arasında, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’na paralel olarak 7-12 yaş grubu için çevrimiçi sergi turu ve atölyeler düzenliyor.

 

Bilim Kahramanları ile STEAM Atölyeleri
Bilim Kahramanları ile STEAM Atölyeleri
13 Mart 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında, Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle, 6-11 yaş grubuna yönelik çevrimiçi “Roket Arabam” ve “Dans Eden Robotlar” atölyeleri gerçekleştiriyor. Katılımcılar, temel fen kavramları hakkında bilgi ediniyor, basit malzemeleri kullanarak kendi mühendislik tasarımlarını üretiyor.

Bir Zamanlar Bizans
Bir Zamanlar Bizans
7 Aralık - 4 Mart 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm!”: Popüler Kültürde Bizans adlı sergiye paralel “Bir Zamanlar Bizans” isimli program kapsamında farklı yaş gruplarına yönelik eğlenceli, farklı temalarda çevrimiçi atölyeler ve turlar düzenliyor.

Yarıyıl Tatili Atölyeleri
Yarıyıl Tatili Atölyeleri
25 Ocak - 5 Şubat 2022

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Yarıyıl Tatili Atölyeleri kapsamında 7-12 yaş gruplarına uygun olarak Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turunun ardından sergiye yönelik çeşitli atölyeler düzenliyor.