Öğretmenler Günü’ne Özel Çevrimiçi Sergi Turları
Öğretmenler Günü’ne Özel Çevrimiçi Sergi Turları
24 Kasım 2023

Öğretmenler Günü’nde, müzenin güncel süreli sergilerini çevrimiçi ortamda deneyimleyen öğretmenler, eserler hakkında bilgi ediniyor.

Ara Tatil Atölyeleri
Ara Tatil Atölyeleri
11 - 19 Kasım 2023

Ara tatil haftasına yönelik eğlenceli atölyeler, öğrenci ve öğretmenler için tatili sanatla değerlendirme fırsatı yaratıyor.

Rengarenk Sonbahar
Rengarenk Sonbahar
16 Eylül - 28 Ekim 2023

Çocuklar, okula dönüş heyecanını eğlenceli ve sanat dolu aktivitelerle karşılıyor.

Fotoğrafın Peşinde: Sanatçılarla Atölyeler
Fotoğrafın Peşinde: Sanatçılarla Atölyeler
19 Ağustos - 17 Eylül 2023

Fotoğraf alanında çalışan sanatçıların yürüttüğü atölyeler, katılımcıları fotoğrafın peşinden gitmeye ve sanatsal olanakları keşfetmeye davet ediyor.

Yaratıcılığın Kökeni: Yetişkinler için Atölyeler
Yaratıcılığın Kökeni: Yetişkinler için Atölyeler
28 Temmuz - 1 Eylül 2023

Disiplinlerarası bir anlayışla kurgulanan atölyelerin tümü, ilhamını kadim insanlık tarihinin esrarengiz bilinmezliğinden alırken dans, hikâye anlatımı, nakış, bir arada yaşam ve yapay zekanın sanatta kullanımı gibi farklı alanlara yoğunlaşıyor.

Yaz Tatili Atölyeleri
Yaz Tatili Atölyeleri
19 Temmuz - 12 Ağustos 2023

Çocukları semboller ve figürlerle dolu esrarengiz ve büyüleyici bir yolculuğa davet eden program, ilhamını tarihin akışını değiştirdiği ve insanlığın en eski kült alanı olabileceği düşünülen Göbeklitepe ve çevresinin etkileyici fotoğraflarından alıyor.

Tasarımın Ritmi
Tasarımın Ritmi
12 Mayıs - 24 Haziran 2023

Anneler Günü, Gençlik ve Spor Bayramı, Babalar Günü ve Müzeler Haftası farklı yaş gruplarından katılımcılara özel ve koleksiyon sergilerine yönelik tasarım odaklı sergi turları ve atölyelerle kutlanıyor.

İlmek İlmek Hikâyeler <br>Sanatçı Atölyeleri
İlmek İlmek Hikâyeler
Sanatçı Atölyeleri

14 Nisan - 4 Mayıs 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi sergisi kapsamında yetişkinlere yönelik biri çevrimiçi, diğeri ise yüz yüze gerçekleşecek iki sanatçı atölyesine ev sahipliği yapıyor.

Renklerle Dans
Renklerle Dans
18 Mart - 30 Nisan 2023

Pera Öğrenme, Renklerle Dans programı kapsamında, 4-17 yaş aralığındaki katılımcılara yönelik çevrimiçi ve yüz yüze atölyeler düzenliyor.

Zamane Hikâyeleri
Zamane Hikâyeleri
3 Ocak - 28 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi ve Zamane İstanbulları adlı sergilere paralel olarak “Zamane Hikâyeleri” isimli programla farklı yaş gruplarına yönelik olarak hem çevrimiçi hem yüz yüze, eğlenceli ve ilham dolu sergi turları ve atölyeler düzenliyor.

Zamane İstanbulları <br> Sanatçılarla Atölyeler
Zamane İstanbulları
Sanatçılarla Atölyeler

19 Mart - 28 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Zamane İstanbulları sergisi kapsamında yetişkinlere yönelik sanatçı atölyeleri düzenliyor.

Yaratıcılığın Doğası: Yetişkinler için Atölyeler
Yaratıcılığın Doğası: Yetişkinler için Atölyeler
16 Mart - 26 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Zamane İstanbulları ve Paula Rego: Hikâyelerin Hikâyesi sergileri kapsamında yetişkinlere yönelik disiplinlerarası atölyeler düzenliyor. 

Hayal Kurma Şenliği
Hayal Kurma Şenliği
18 - 20 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, çocuklara yönelik farklı disiplinlerden eğlenceli atölyelerin yapılacağı “Hayal Kurma Şenliği” programıyla kutluyor!

Kaçış Oyunu: Geleceğin Mirası
Kaçış Oyunu: Geleceğin Mirası
27 Ocak - 19 Nisan 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 27 Ocak 2023 - 19 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrimiçi kaçış oyunları düzenliyor. Katılımcılar, Pera Müzesi’nin koleksiyon sergilerini bulmacalar aracılığıyla keşfediyor ve sergilerle bağlantılı şifreleri çözüyor.

Düşler Karnavalı
Düşler Karnavalı
7 Ocak - 26 Şubat 2023

Pera Öğrenme, Düşler Karnavalı programı kapsamında, 4-17 yaş gruplarına yönelik çevrimiçi ve yüz yüze atölyeler düzenliyor.

Öğretmenlere Özel Atölyeler ve Turlar
Öğretmenlere Özel Atölyeler ve Turlar
27 Ocak - 2 Şubat 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, yarıyıl tatili kapsamında öğretmenlere yönelik müzede yüz yüze atölye ve çevrimiçi sergi turları düzenliyor.

Yarıyıl Tatili Atölyeleri
Yarıyıl Tatili Atölyeleri
24 - 26 Ocak 2023

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Yarıyıl Tatili Atölyeleri kapsamında hem yüz yüze hem de çevrimiçi sergi turları ve atölyeler düzenliyor.