Altın Çocuklar

16.-19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler

Pera Müzesi içeriği açısından dünyadaki tek örnek olan Yannick ve Ben Jakober Vakfı Çocuk Portreleri Koleksiyonu’ndan bir seçki sundu: Altın Çocuklar: 16.–19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler.

Katalogda yer alan 57 çocuk portresi çeşitli ülkelerden soylu ve aristokrat çocukları betimlerken, Avrupa’nın siyasi tarihine, aristokrasi geleneklerine, inançlarına ve moda akımlarına ışık tutuyor ve bu portreler aracılığıyla bir anlamda Avrupa portre geleneğine de bir bakış sunuyor.

Seçkide yer alan daha kırsal ve naif eserlerle birlikte, tüm portreler geçmiş olgusuna dair derin gözlemler içeriyor. İster İngiliz ya da İtalyan, Danimarkalı ya da İspanyol, Alman, Polonyalı, Flaman, Hollandalı ya da Fransız olsunlar; zengin kıyafetleri, ihtişamlı dantelleri, dizi dizi mücevherleri ya da koruyucu muskalarının, bütün bu bolluğun ardında, küçük çocuklar betimleniyor.

Yayın Yılı: 2012
Sayfa Sayısı:
251
ISBN:
978-605-46-4207-6

 

6 Sunuş
Suna, İnan & İpek Kıraç

8 Sunuş
Yannick Vu & Ben Jakober

10
Yannick ve Ben Jakober Vakif Çocuk Portreleri Koleksiyonu
Dr. Elena Ma De Santiago Páez

27
Katalog

Altın Çocuklar

Pera Müzesi, içeriği açısından dünyadaki tek örnek olan Yannick ve Ben Jakober Vakfı Çocuk Portreleri Koleksiyonun'dan bir seçki sundu: Altın Çocuklar 16.–19. Yüzyıl Avrupası’ndan Portreler.

Altın Çocuklar