Grayson Perry

Küçük Farklılıklar

Grayson Perry

Pera Müzesi ve British Council iş birliğinde gerçekleşen ve günümüz çağdaş sanatının sıra dışı ve ikonik isimlerinden Grayson Perry, 2015 yılında Grayson Perry: Küçük Farklılıklar adlı sergiyle Pera Müzesi’nin konuğu oldu. Sergi, Perry’nin içerik ve renk olarak zengin işleri çocukluğuna ve yaşamına göndermelerde bulunurken, aynı zamanda sosyal konular üzerinden çağdaş İngiliz toplumunun genel bir haritasını çıkardı.

Serginin kataloğunda, sanatçının seramik, halı ve baskı işlerinin yanı sıra, British Council Koleksiyonu’ndaki 6 halıdan oluşan büyük eser grubu Küçük Farklılıkların Kibri de yer alıyor. Katalog, modern dertler, din, seks, siyaset, sınıf ve kimlik meseleleri üzerine çalışan Perry’nin 2003 yılında Turner Ödülü’nü kazanmasından sonraki çalışmalarından bir seçkiye odaklanırken; küratör Linsey Young’ın sanatçının kariyerini ele aldığı makalesini ve Grayson Perry’nin eleştirmen Jacky Klein ile bu sergi için gerçekleştirdiği röportajı da içeriyor.

Yayın Yılı: 2015
Sayfa Sayısı:
91
ISBN:
978-605-4642-44-1

6 Sunuş
Suna, İnan & İpek Kıraç

8 Sunuş
Emma Dexter & Margaret Jack

14 Grayson Perry, Küçük Farklılıklar
Linsey Young

20 Grayson Perry: Jacky Klein ile Röportaj

28 Katalog

91 Biyografi

 

Grayson Perry

Pera Müzesi, günümüz çağdaş sanatının en sıra dışı ve ikonik isimlerinden, 2003 yılı Turner Ödülü sahibi Grayson Perry’nin (d. 1960) yapıtlarını sergiledi.

Grayson Perry