(chatlandia)

Yönetmenler: Julia Meltzer, Amanda Ramos
ABD, 2000, 3', renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı 

(chantlandia), internet aktarmalı sohbetlere (IRC) atıfta bulunmak üzere umumi tuvalet bölmesini bir format ve metafor olarak kullanır. Videonun müziği gerçek ICR oturumlarından elde edilen transkriptler üzerine bestelendi; bu kurumsal duvarın arkasından yükselen sohbetler şehvet, mahremiyet, cesur kadınlar ve "Desiree'nin istediği"nden bahseder, ve böylece insanlar ile makinalar arasındaki ayrımı da sorgular. (Chatlandia)'da internetin sosyal mekân olarak nasıl işlediğine dair genel bir tema işleniyor ve seyircinin şunu sorgulaması teşvik ediliyor: Bilgi Çağı gerçekten de bizleri bir araya getirmekte midir yoksa bizleri birbirimizden daha da fazla mı ayırmaktadır? Sanal etkileşimlerimiz fizikî etkileşimlerimiz üzerinde dönüştürücü bir etkiye sahip midir? Bilgisayarın plastik arayüzüyle samimi ve yakın olabilir miyiz ve internet bu ihtiyacımızı nasıl besliyor?

Çevrimiçi izleme rehberi için tıklayın.

 

 

Dijital Duygular

Özgür Kuş

Dijital Duygular

Fresh Kill

Dijital Duygular

(chatlandia)

Dijital Duygular

Mükemmel Yabancılar İçin Sevgililer Günü

Dijital Duygular

Harikalar Geziniyor

Saraybosna Günlükleri

Saraybosna Günlükleri

Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi sergimiz, Bosna-Hersek sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden Mersad Berber’in sanatına odaklanıyor.

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

1963 ile 1966 yılları arasında Andy Warhol, New York sanat çevresinden çeşitli kişilerin film portreleri üzerinde çalıştı. 

Küçük Farklılıkların Kibri

Küçük Farklılıkların Kibri

Grayson Perry sergisinde yer alan Küçük Farklılıkların Kibri, 2012’de tamamlanmış altı büyük halıdan oluşan, zevkin ve sınıfın Britanyalılar üzerindeki büyüleyiciliğini araştıran bir seridir.