Harikalar Geziniyor

Yönetmen: Shu Lea Cheang
Oyuncular:
Sarita Choudhury, Erin McMurtry, Abraham Lim
İspanya, 2017, 60', renkli
İspanyolca; Türkçe altyazılı  

Wonders Wander, Madrid'de geçen dört kurgusal bölümlük konum tabanlı bir mobil internet dizisi. 1980'lerdeki Movida Madrileña karşı-kültür hareketi sırasında Maravillas (Harikalar) olarak bilinen Malasaña semtinden başlayarak sığınmacıları, göçmenleri, işlevsel çeşitliliği, transfeministleri, transfeminizmi, açık aileleri, boyun eğici anneliği, sürdürülebilir yaşam şeklini ve kişisel güçlenme adına kişisel koruma uygulamalarının yükselmesini de içeren anaakım-dışı yeni eşcinsel kuşak gözler önüne seriliyor.

Çevrimiçi izleme rehberi için tıklayın. 

Dijital Duygular

Özgür Kuş

Dijital Duygular

Fresh Kill

Dijital Duygular

(chatlandia)

Dijital Duygular

Mükemmel Yabancılar İçin Sevgililer Günü

Dijital Duygular

Harikalar Geziniyor

Bir Elçinin Seyahati

Bir Elçinin Seyahati

Hikâye 1709 yılında İsveç Kralı Demirbaş Şarl’ın ( XII. Karl) Rus Çarı Petro’dan kaçarken Osmanlı’ya sığınması ile başlıyor. İsveç Osmanlı’ya borçlanıyor, bu sırada Osmanlı stratejik bir değişiklik yapıyor ve artık Avrupa’ya elçi yollamaya başlıyor… Tarihi metin ve sefaretnamelerden yola çıkarak Oryantalist Resim Koleksiyonu yöneticimiz Barış Kıbrıs kaleme aldı.

Kimliğin Parçaları

Kimliğin Parçaları

1972 yılında Bosna-Hersek’teki ilk Güzel Sanatlar Akademisi olarak kurulan Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi kuruluşundan bu yana Saraybosna çağdaş sanatının en önemli temsilcilerinden biri oldu. 

Charlotte Wells’ten Bir Not

Charlotte Wells’ten Bir Not

Hafıza güvenilmesi güç bir şeydir: ayrıntılar belirsizleşir ve öngörülemez bir hâl alır. Hatırlamak için gayret ettikçe daha az şey görürsünüz. Kendisini durmadan çürüten bir hafızanın anısı... Son zamanlarda kendimi, duyguların daha dirençli olduğu noktasında ikna etmeye çalışırken buluyorum; ne var ki bu, epey zor bir iş.