Altın Kozanın İçinde

  • 7 Şubat 2024 / 19.00
  • 18 Şubat 2024 / 15.00

Yönetmen: Thien An Pham
Oyuncular: Dylan Besseau, Le Phong Vu, Nguyen Thi Truc Quynh
Vietnam, Singapur, Fransa, İspanya, 2023, 178', DCP, renkli
Vietnamca; Türkçe altyazılı

2023 Cannes Film Festivali’nde en iyi ilk film seçilerek Altın Kamera ödülüne layık görülen film, korkunç bir trafik kazasının ardından annesiz kalan beş yaşındaki yeğeniyle birlikte trajik bir yolcuğa çıkan Thien’i takip ediyor. Thien, taşradaki memleketlerine giderek yıllar önce ortadan kaybolan ağabeyini bulup yeğeni Dao’yu ona teslim etmeye çalışacaktır; ancak yolculuk, bastırılmış anıları ve yasak arzuları yeniden alevlendiren bir dizi rüya ve büyüleyici karşılaşmalarla kesintiye uğrar. Thien, Vietnam’ın eşsiz manzaraları eşliğinde hayatın ve varoluşun anlamını sorgulamaya başlar.

Yitik Zamanın Peşinde

Hatıraların Masumiyeti

Yitik Zamanın Peşinde

Gizemli Şehir

Yitik Zamanın Peşinde

Altın Kozanın İçinde

Yitik Zamanın Peşinde

Güneşsiz

Yitik Zamanın Peşinde

Mükemmel Günler

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Bu Bir Aşk Şarkısı Değil sergisi proje yöneticileri Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley, Nick Hornby’nin edebiyat ve müziğin yollarını kesiştiren etkileyici hikâyesi Ölümüne Sadakat’i anlatıyor! 

Yılbaşının Öteki Yüzü: <br> Pera Film'den Alternatif Yılbaşı İzleme Listesi

Yılbaşının Öteki Yüzü:
Pera Film'den Alternatif Yılbaşı İzleme Listesi

Pera Film yeni yıl yaklaşırken, Hollywood'un zamansız klasiklerinden modern sinemanın unutulmaz örneklerine uzanan 10 filmlik bir alternatif izleme listesi sunuyor.

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Çıplak Kadından Çıplak Tene

Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü sergisi kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi yazarı, Marmara ve Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Nazlı Pektaş’ın, serginin küratörü Ahu Antmen ile yaptığı ve kısa hali Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajın tamamını paylaşıyoruz.