Gizemli Şehir

  • 3 Şubat 2024 / 16.00
  • 16 Şubat 2024 / 18.30

Yönetmen: Alex Proyas
Oyuncular: Rufus Sewell, Jennifer Connelly, William Hurt, Kiefer Sutherland
ABD, Avustralya, 1998, 100', DCP, renkli
İngilizce; Türkçe altyazılı

Neo-noir ve bilimkurgu türlerini bir araya getiren Gizemli Şehir, gösterime girdiği dönem, farklı türleri cesurca harmanlayıp yeni bir füzyon yaratan pek çok eser gibi hakettiği ilgiyi görememişti. Zaman içerisinde sadık bir hayran kitlesi yaratıp kült bir yapıta dönüşen film, hafızasını kaybetmiş başkarakter John Murdoch'u takip eder. Murdoch, kendisini bir dizi korkunç cinayetin ana şüphelisi olarak bulur ve hem polis hem de gizemli bir grup olan "Strangers" tarafından takip edilir. Murdoch, kaybolan hafızasını geri kazanmaya ve bu süreçte karşısına çıkan gizemli şehrin karanlık sırlarını çözmeye çalışır.

Yitik Zamanın Peşinde

Hatıraların Masumiyeti

Yitik Zamanın Peşinde

Gizemli Şehir

Yitik Zamanın Peşinde

Altın Kozanın İçinde

Yitik Zamanın Peşinde

Güneşsiz

Yitik Zamanın Peşinde

Mükemmel Günler

Heykele Geçiş

Heykele Geçiş

Manolo Valdés’in resimleri, maddesel bir mevcudiyet arayışındayken, bu arayış onun heykellerinde daha da belirgindir. Her geçen yıl, bu alanda daha üretken hale gelir. Günümüzde heykel, sanatçının zamanının ve çabalarının büyük bir bölümünü kapsıyor.

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

1963 ile 1966 yılları arasında Andy Warhol, New York sanat çevresinden çeşitli kişilerin film portreleri üzerinde çalıştı. 

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.