Küsmek Yok

Yönetmen: Faraz Shariat
Oyuncular
: Benny Radjaipour, Banafshe Hourmazdi, Eidin Jalali, Maryam Zaree
Almanya, 2020, 92', renkli
Almanca, Farsça; Türkçe altyazılı

Yüksek belli pantolon, vücuduna yapışık bir t-shirt ve sarartılmış saçlar. Parvis doğum gününü dans kulübündeki bardan içki çalıp dans ederek geçirir. İranlı bir aileden gelen ve Aşağı Saksonya’da bulunan sakin bir toplu konut dairesinin çatı katında anne babasıyla yaşayan Parvis, zamanını seks randevularından rave partilerine kadar, her şeyi deneyerek geçirmektedir. Bir dükkanda hırsızlık yaparken yakalandıktan sonra, bir mülteci sığınağında kamu hizmeti yapmak üzere cezalandırılır. Burada, kız kardeşi Banafshe Arezu ile İran’dan kaçmış olan Amon’la tanışır ve ona aşık olur. Üçlü, yaz mevsimini gece yarılarına kadar parti yaparak geçirirken, Almanya’ya ait olmadıkları hissi, üçüne de farklı şekillerde eşlik edecektir.

Yepyeni Bir Dünya

Bıçaklar ve Deri

Yepyeni Bir Dünya

Küsmek Yok

Yepyeni Bir Dünya

Binde Bir

Yepyeni Bir Dünya

Ütopya’nın Peşinde

Küsmek Yok

Hayatının Bir Yerinde Yolu İstanbul’dan Geçmiş Altı Büyük Sanatçı

Hayatının Bir Yerinde Yolu İstanbul’dan Geçmiş Altı Büyük Sanatçı

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

Bir Hançer Tarihi

Bir Hançer Tarihi

Manzaralar, baskılar ve illüstrasyonlar yapan Henryk Weyssenhoff, yaratıcı enerjisinin büyük bölümünü Belarus’un, Litvanya’nın ve Samogitya’nın gerçekçi manzaralarını yapmaya harcadı. 

Venedik Ressamı

Venedik Ressamı

Pera Müzesi 10 Kasım 2016 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında 19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyor.