Küsmek Yok

Yönetmen: Faraz Shariat
Oyuncular
: Benny Radjaipour, Banafshe Hourmazdi, Eidin Jalali, Maryam Zaree
Almanya, 2020, 92', renkli
Almanca, Farsça; Türkçe altyazılı

Yüksek belli pantolon, vücuduna yapışık bir t-shirt ve sarartılmış saçlar. Parvis doğum gününü dans kulübündeki bardan içki çalıp dans ederek geçirir. İranlı bir aileden gelen ve Aşağı Saksonya’da bulunan sakin bir toplu konut dairesinin çatı katında anne babasıyla yaşayan Parvis, zamanını seks randevularından rave partilerine kadar, her şeyi deneyerek geçirmektedir. Bir dükkanda hırsızlık yaparken yakalandıktan sonra, bir mülteci sığınağında kamu hizmeti yapmak üzere cezalandırılır. Burada, kız kardeşi Banafshe Arezu ile İran’dan kaçmış olan Amon’la tanışır ve ona aşık olur. Üçlü, yaz mevsimini gece yarılarına kadar parti yaparak geçirirken, Almanya’ya ait olmadıkları hissi, üçüne de farklı şekillerde eşlik edecektir.

Yepyeni Bir Dünya

Bıçaklar ve Deri

Yepyeni Bir Dünya

Küsmek Yok

Yepyeni Bir Dünya

Binde Bir

Yepyeni Bir Dünya

Ütopya’nın Peşinde

Küsmek Yok

Sonsuz Paris (1959-1965)

Sonsuz Paris (1959-1965)

1960’lı yıllarda, Alberto Giacometti yaşadığı kente, Paris’e, sokaklarını, kafelerini, atölyesini ya da karısı Annette’in dairesi gibi daha özel yerleri çizerek saygısını sunmuştur, bu çizimler onun en son kitabını oluşturacaktır: Paris sans fin (Sonsuz Paris). 

Tarkovsky: Zamanın İzleri

Tarkovsky: Zamanın İzleri

"Tarkovsky’nin ilk filmlerini keşfetmem, tam bir mucizeydi. Kendimi daha önceden hiç anahtarlarına ulaşamadığım bir kapının önünde buldum. Her zaman açıp ötesine geçmek istediğim bir kapı… Sonunda biri, nasıl söyleyeceğimi bilemediğim şeyleri ifade etmişti. Benim için Tarkovsky en büyük film yapımcısıdır.” 

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

1963 ile 1966 yılları arasında Andy Warhol, New York sanat çevresinden çeşitli kişilerin film portreleri üzerinde çalıştı.