Ölümsüz Kadın

  • 17 Mart 2023 / 19.00

Yönetmen: Alain Robbe-Grillet
Cast: Françoise Brion, Jacques Doniol-Valcroze, Guido Celano, Ayfer Feray, Sezer Sezin
Fransa, İtalya, Türkiye, 1963, 100', BluRay, siyah-beyaz
Fransızca, Türkçe; Türkçe altyazılı

İstanbul'a yeni gelen bir Fransız, gizemli bir kadınla tanışır. Kadının isminin gerçekte ne olduğu, nerede yaşadığı, İstanbul'da ne yaptığı, Doğulu mu Batılı mı olduğu belli değildir. Adam, en az kendisi kadar gizemli ve tekinsiz lstanbul'u birlikte dolaştığı bu kadının çekimine kapılır, ilişkiye girerler. Fakat sonra kadın ortadan kaybolur ve adam umutsuzca onun izini sürdükçe, içinden çıkılmaz bir labirente dalar. Alain Robbe-Grillet'nin ilk yönetmenlik denemesi Ölümsüz Kadın’da Marienbad’ın durağan otel dekorunun yerini, bu kez büyülü, gerçeküstü bir durağanlığa sahip İstanbul alıyor.

Uğrak

Ölümsüz Kadın

Uğrak

Şehir

Uğrak

Tekerleme

Uğrak

Zombi ve Hayalet Tren

Uğrak

Türkiye Günceleri

Sergey Parajanov Anlatıyor

Sergey Parajanov Anlatıyor

“Olabilecek en kötü hapishane koşullarıyla karşılaştığımda, bir seçim yapmak zorunda olduğumu anladım: ya dibe vuracaktım ya da bir sanatçı olacaktım.”

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Konstantinopolis’te Mucizevi Şifalar

Göz kamaştırıcı güzellikleriyle Konstantinopolis’in ihtişamını yaratan kutsal mekânlar, aynı zamanda değerli röliklerin saklandığı yerlerdi ve bu nedenle şifa kaynaklarıydı. 

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.